P. Frešo: Diskusia o justícii bude, či sa to Paškovi páči alebo nie

www.ipolitika.sk

Predsedovia troch opozičných strán, ktoré stoja za zvolaním mimoriadnej schôdze parlamentu, sa podľa predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša stretnú v stredu napoludnie a navrhnú postup, ktorý znemožní vedeniu NR SR vyšmyknúť sa z debaty o stave justície. Ako povedal Frešo dnes pre agentúru SITA, každý vie, že justícia nie je v poriadku, čoho jasným dôkazom je aj prípad bývalého prezidenta Michala Kováča. „Najsamozrejmejšou vecou je o tom debata v parlamente. Výhovorky o iných dôležitejších problémoch neobstoja, preto či sa to Paškovi páči alebo nepáči, diskusia o justícii bude,“ vyhlásil Frešo.

www.ipolitika.sk

Smer-SD nepodporí v stredu program mimoriadnej schôdze parlamentu, a keďže má v NR SR väčšinu, schôdza nebude. Ako povedal dnes predseda NR SR Pavol Paška na tlačovej besede, konanie skupiny poslancov je legitímne, ale krajne nezodpovedné, pretože parlament bude už nasledujúci týždeň hovoriť o štátnom rozpočte na rok 2013. „Je pred nami maratón rokovaní o súvisiacich normách,“ konštatoval.

Mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej by poslanci mali diskutovať o stave v justícii, zvolal predseda Národnej rady SR Pavol Paška na stredu 14. novembra so začiatkom o 13:00. Zvolanie mimoriadnej schôdze iniciovali opozičné strany SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd.

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to P. Frešo: Diskusia o justícii bude, či sa to Paškovi páči alebo nie

  1. Pane Frešo,máte štěstí,že požíváte poslanecké imunity.Vy si neuvědomujete,že demokratická justice je název výkladní skříně?Jako každá privilegovaná vrstva má své kodexy a mafiánské zákony.Nicméně,pořád jste ve výhodě,že alespoň ve verbální rovině platí Trestný poriadok a trestní zákon.V Čechách se soudí podle Talmudu,což jest daleko zhoubnější.Stejně mi připadá silně naivní,že čekáte od nejlepších synů a dcer rodné matky strany morální cítění,profesní hrdost a osobní statečnost a čest.Ta existuje pouze v seriálech made in USA.,kdy rozhoduje většinou černoch.A to nemám žádné výhrady vůči barevným.Naše pojetí spravedlností má v sobě silně zakotvený třídní boj a materialistické nahlížení na svět,občanská práva a spravedlnost.Připouštím,že dnešní rozhodování se kvalitatívně přesunulo do roviny materiálních výhod,kdy se právo a spravedlnost stalo předmětem kupčení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>