Odkedy Fico nemá peniaze?

www.ipolitika.sk

Na takúto rétoriku socialistov Slovensko nie je zvyknuté: „Čo štrajk vyrieši, keď nemáme peniaze? To ich máme dať natlačiť? Kde ich máme zobrať? Jednoducho nie sú.“

Tieto slová predsedu vlády Roberta Fica sú adresované nespokojným učiteľom a ako mnohé iné aj tieto sú jednoducho falošné. Verejné zdroje totiž sú, akurát neefektívne rozmiestnené, rozkrádané.

V tejto súvislosti dávame napríklad do pozornosti plošné vyplácanie prídavkov na deti, nesystémový vianočný príspevok penzistom, prezamestnanosť vo verejnej správe vrátane pracovníkov v školstve, dotovanie neefektívnych železničných spojení či obrovské daňové úniky. Na také zmeny vo fungovaní štátu, ktoré by radikálne obmedzili plytvanie a tunelovanie  verejných zdrojov, však súčasná vláda nemá.

www.ipolitika.sk

Ďalší štrajk učiteľov však podľa nášho názoru otvára principiálnu otázku, či sa Slovensko stane krajinou, v ktorej je účinnosť štrajkov zamestnancov vo verejnom sektore stopercentná a vláda voči nátlaku odborov bezbranná. Táto otázka, prirodzene, presahuje aktuálne volebné obdobie.

Učiteľské odbory nepristúpili na kompromis vlády, podľa ktorého by mohli platy vzrásť o päť percent. No kompromis je priam existenčnou súčasťou spolužitia civilizovaných ľudí. Preto vyzývame odborových predákov i vládu, aby nepoľavili v úsilí pri hľadaní rozumnej dohody.

 zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>