Odkaz SNS Maďarsku: Revízia Trianonu cez otváranie sporu o VD Gabčíkovo neprichádza do úvahy

Rafael-Rafaj-k-sporu-o-VD-Gabčíkovo-330x290 www.ipolitika.sk

Ak by Slovensko poslalo Maďarsku polovicu vôd Dunaja v čase povodne, asi by horúce hlavy v Budapešti rýchlo vychladli. Slovenská národná strana (SNS) pevne dúfa, že slovenská vládna ryba neskončí na ďalšom maďarskom háčiku a nezačne rokovania o odovzdaní polovice vôd Dunaja ako o to žiada štátny tajomník Zoltán Illés. Maďarsko sa permanentne ukazuje ako zlý sused, ktorý koná tak, aby čo najviac škodil Slovensku. Otváranie sporu o Gabčíkovo a vodnú hranicu vníma SNS ako ďalšiu provokáciu cez trójskeho koňa revízie trianonskej mierovej zmluvy. Podľa SNS kameňom v Orbánovej topánke je skutočnosť, že Medzištátna Zmluva o spoločnej výstavbe Sústavy vodných diel Gabčíkovo – Nagymaros (SVD) z roku 1977 opätovne potvrdila hranice po uvedení SVD do prevádzky v súlade s trianonským rozhodnutím.

www.ipolitika.sk

SNS očakáva, že slovenská vláda bude trvať na tom, aby sa Maďarsko ospravedlnilo za sabotovanie pôvodného projektu sústavy vodných diel, keďže dôvody výhrad sa vôbec nepotvrdili. Rovnako treba trvať na dokončení projektu sústavy vodných diel podľa pôvodných plánov a zmluvy z roku 1977 a v zmysle rozsudku Medzinárodného súdneho dvora v Haagu.

Podľa SNS nejde o spor technický, ale politický. Slovensko musí byť preto stále v strehu, aby dokázalo správne čítať maďarské politické rošády a strategické snahy o dosiahnutie predtrianonského stavu. SNS má však obavy, či niektorí vládni činitelia pri pštrosej zahraničnej politike dokážu ochrániť legitímne záujmy Slovenskej republiky.

Rafael Rafaj, 1. podpredseda SNS

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>