Nedajme sa zastrašiť

lexa www.ipolitika.sk

Sme svedkami justičných a policajných postupov, ktoré útočia na dôležitú zásadu demokracie, že osoby, ktoré sú objektom verejného záujmu, znášajú väčšiu mieru kritiky a zásahov do svojich práv.

Považujeme za krajne poburujúce rozhodnutie sudcu, aby sa bývalý prezident Michal Kováč ospravedlnil bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Ivanovi Lexovi za údajne urážlivé výroky v súvislosti s únosom jeho syna do Rakúska.

SIS a jej príslušníci boli dôvodne podozriví  z prípravy a realizácie tohto hanebného skutku a len rovnako hanebné amnestie zastupujúceho prezidenta Vladimíra Mečiara zabránili priechodu spravodlivosti.

Protestujeme proti stíhaniu režisérky Zuzany Piussi v súvislosti s filmom Nemoc tretej moci. Rozhodnutie orgánov činných v trestnom konaní, ktorým vychádzajú v ústrety sťažovateľke a sudkyni Heleny Kožíkovej vnímame ako zastrašovanie novinárov a každého, kto sa odváži kritizovať predstaviteľov štátnej moci vrátane justície.

www.ipolitika.sk

S rovnakým pobúrením sledujeme súdom priznané odškodnenie predsedovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi v kauze mafiánskeho bossa Bakiho Sadikiho.

Spoločným znakom týchto prípadov je ignorovanie verejného záujmu na poznaní pravdy, potláčanie práva na slobodu prejavu a naopak nadštandardná ochrana práv osôb, ktoré sa stali predmetom verejného záujmu. Ak sa tieto prístupy stanú zaužívanou praxou, Slovensko prestane byť štátom, v ktorom sa jeho občania cítia slobodne.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Nedajme sa zastrašiť

  1. Pokud jsem měl možnost poznat v rámci vyšetřování,kdy jsem podal trestní oznámení,mimo jiné i na pána Fica(12.2.2012)postupy zcela konkrétních policajtů a prokurátorů,musím konstatovat,že i rudí komisaři by bledli nad invencí,lhaní a překrucování faktů novodobých strážců zákonnosti.Můj podpálený rodinný dům,vyhořelé auto ve Vídni,jsou dle jednoho z aktérů,konfidenta Klocoka pouhý začátek mých problémů.Klocok se nikdy netajil skutečnosti,že prostřednictvím p.Fica úkoluje SIS.Věc šetří vídeňská kriminálka.Z vlastní zkušeností vím,že tyto speciální služby čas od času “ujedou”,a v rámci propojení se zločinem rozehrávají své hry.Vždy jde v první řadě o peníze a moc.Nad zájmy státu převažují primárně zájmy konkrétních uskupení,které nemají se státním zájmem nic společného.Vyjma krytí.Průvodním jevem těchto operací je vždy nedostatečná kontrola státu.Toto však souvisí úzce s personálním obsazením postů,které by měly v rámci svých kompetencí provádět dozor nad těmito službami.Pakliže i legislatívní prostředí nahráva k volnému výkladu o nasazení těchto služeb,je malér na světě.Média o těchto skutečnostech nikdy informovat nebudou.Jednak jsou pod kontrolou,v druhé řadě mohou pracovat s fakty,která lze označit jako podvržená.Tedy,standartní scénař.Navíc normální obyvatelstvo má jiné starosti,existenční.A vzniklá situace je ona živná půda,humus pro existenci pochybných a morálně nepevných elementů,kteří si přivlastnili právo na stát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>