Návrh nič nerieši

smk www.ipolitika.sk

Strana maďarskej komunity (SMK-MKP) nepokladá za prijateľný najnovší návrh novelizácie zákona o štátnom občianstve z dielne Ministerstva vnútra SR. Ak sú tlačové správy pravdivé, podľa najnovšej novely nestratia svoje slovenské občianstvo tí, ktorí majú trvalé bydlisko v inom štáte, a stali sa občanmi tohto štátu. Nevyrieši sa však situácia Maďarov na Slovensku, ktorí už majú aj maďarské občianstvo, a preto prišli o slovenské. Návrh neznamená krok vpred ani pre tých členov maďarskej komunity na Slovensku, ktorí majú záujem o maďarské občianstvo, ale nemajú trvalý pobyt v Maďarsku.

www.ipolitika.sk

Podľa názoru SMK-MKP prijatím tejto novelizácie bude Slovensko používať naďalej dvojaký meter voči zahraničným Slovákom a voči Maďarom žijúcim na Slovensku. Môžeme konštatovať, že sa upraví len otázka dvojitého občianstva zahraničných Slovákov.
Opakovane zdôrazňujeme, že v rokoch 1997 – 2005 mohol dostať slovenské občianstvo bez obmedzenia každý zahraničný Slovák, a týmto občianstvom sa môže zúčastniť aj na parlamentných voľbách. Maďarsko neponúka nič iné zahraničným Maďarom, než to, čo Slovensko poskytlo už dávnejšie zahraničným Slovákom.

József Berényi
predseda SMK-MKP

zdroj: mkp.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>