Najedia sa len vyvolené slony

sas-logo www.ipolitika.sk

Robert Fico a jeho chór v pozadí nie sú žiadnymi nováčikmi v politike. Napriek tomu nás vždy zarazí ich zdrvujúca nekompetentnosť, s akou pristupujú k hospodárskej politike. Pripadajú nám ako slony, ktoré sa rozbehli za potravou cez sklenárstvo.

Politika Smeru nebude viesť k zásadnému znižovaniu deficitu verejných financií, ale naopak, k úpadku ekonomiky. Lebo tam bude viesť neúmerné a selektívne zaťažovanie kapitálu daňami a odvodmi; tam bude viesť nadmerná ochrana pracujúcich a dominancia odborov; tam, k úpadku, k nezamestnanosti budú viesť predstavy o riešení problémov, ktorých inšpirujúcim zdrojom je skrachovaná centrálne plánovaná  ekonomika.

A bolo by predsa zo sveta sci-fi, keby sa v úpadkovej ekonomike darilo verejným financiám. Na tento dôležitý vzťah medzi makro a mikroekonomikou súdruhovia z rodiny Smeru zatiaľ neprišli. Ako je to možné, keď mnohí z nich pochádzajú z podnikateľského prostredia?

www.ipolitika.sk

Možno zabudli, alebo sú už za vodou, alebo si zvykli podnikať s politickým krytím, kde viac ako na sadzbe daní záleží na známostiach a úplatkoch.

Niektorí však nikdy nepodnikali a  od svojej „útlej“ mladosti mútia politické kruhy. Patrí medzi nich Robert Fico, najnebezpečnejší ekonomický neodborník spomedzi ostatných. Má nesporný politický talent, ale z jeho talentu sa národ nenaje.

Najedia sa len vyvolené slony.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>