Minister práce oživil Sociálny čin roka

socialny_cin3 www.ipolitika.sk

Ocenenie Sociálny čin roka 2012 si z rúk ministra práce Jána Richtera v utorok 27. novembra 2012 prevzali zástupcovia piatich zariadení a združení. Pri hodnotení subjektov sa prihliadalo  predovšetkým na kreativitu, efektivitu a zameranie aktivít, ako aj na kvalitu sociálnej služby a jej vplyv na zlepšenie života seniorov.
Ide o Fórum pomoc starším – národná sieť pôsobiaca v Prievidzi, Holičský domov dôchodcov a sociálnych služieb, zariadenie pre seniorov Radosť z obce Výrava, domov sociálnych služieb a dôchodcov fungujúci v Janovej Lehote, a zároveň zariadenie sociálnych služieb Môj domov z Topoľčian. Prostredníctvom Sociálneho činu roka chceme zviditeľniť a podporiť aktivity pre starších ľudí zamerané na sociálne služby. Ich poskytovanie je pre občanov odkázaných na pomoc iných dnes už nevyhnutnosťou,“ zdôraznil minister. „Chcem vyjadriť osobné uznanie a obdiv všetkým, ktorí neľahkú prácu v oblasti sociálnych služieb vykonávajú. A to nielen štandardným spôsobom a prístupom, ale hľadajú aj nové možnosti, ktorými zabraňujú sociálnemu vylúčeniu seniorov zo spoločnosti, poskytujú im pomoc v rizikových a krízových situáciách pri porušovaní ich práv, organizujú rôzne spoločenské, kultúrne, vzdelávacie, športové, kreatívne aktivity,“ dodal.

www.ipolitika.sk

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>