Miloš Moravčík: Smrteľná kombinácia daní prinesie prepúšťanie!

P012a1987_dane_peniaze www.ipolitika.sk
Smrteľná štvorkombinácia zvýšenia daní z príjmu, predraženie zamestnávania dohodárov, vyššia finančná záťaž živnostníkov a sprísnenie zákonníka práce spustí podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka vlnu prepúšťania.
Ako povedal Moravčík pre agentúru SITA, veľa zamestnancov čakajú smutné Vianoce, pretože množstvo podnikov oznamuje prepúšťanie. Budúci rok bude krutý podľa neho aj pre tých, ktorí si prilepšujú prácou na dohodu. Pre zvýšenie odvodov z dohôd si mnohých z nich už podniky nebudú môcť dovoliť.
Negatívne ovplyvnia veľa ľudí
Negatívne to zasiahne aj zdravotne znevýhodnených, ktorí často pracujú na dohodu štyri hodiny denne, pretože viac objektívne nezvládnu. „Konsolidácia verejných financií v podaní Smeru tak bude obzvlášť bolestivá, pretože celá je na pleciach ľudí,“ vyhlásil podpredseda kresťanských demokratov.
www.ipolitika.sk
Vláda šetrí
Predseda vlády Robert Fico tvrdí, že vláda šetrí, ale čísla podľa Moravčíka ukazujú opak. „Totiž to, čo vláda na niektorých položkách ušetrí, inde minie a jej celkové výdavky narastajú. KDH vyzýva vládu, aby šetrila skutočne, nie fiktívne. Opakujeme vláde potrebu zavedenia benchmarkingu pri verejnom obstarávaní, širšie využívanie elektronických aukcií a prehodnotenie nevýhodných zmlúv z minulosti,“zdôraznil Moravčík s tým, že tak sa dá ročne ušetriť 800 miliónov eur.
zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>