Ján Figeľ: Liberalizácia hazardu je nesprávny nástroj na konsolidáciu

www.ipolitika.sk
Liberalizácia hazardu je nesprávny nástroj na konsolidáciu verejných financií. Na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente to povedal predseda KDH Ján Figeľ. ”Liberalizácia hazardu nie je to, čo Slovensko potrebuje pre konsolidáciu verejných financií,” vyhlásil s tým, že kresťanskí demokrati odmietajú návrh novely zákona o hazardných hrách z dielne ministerstva financií.
Zarábať na nešťastí druhých, počítať možno milióny do štátnej kasy a nevidieť stovky miliónov dopadov cez rôzne sféry, ako sú trestná činnosť, rozvrat rodín alebo iné, je nerozumné a nezodpovedné,” uviedol Figeľ. Dodal, že Smer-SD potvrdzuje novelou, že jeho istoty “sú nasmerované na prostredie krupiérov, prevádzkovateľov hazardu, automatov a nie na ochranu slabších”, čo KDH odmieta.

Podľa predsedu klubu KDH Pavla Hrušovského nie je novela len o hazarde, ale je hazardom s ľuďmi, rodinami aj so SR. “Lebo liberalizovaním podmienok hazardu sa zväčšuje pravdepodobnosť závislosti ľudí od hazardných hier,” vysvetlil Hrušovský. Figeľ informoval, že jeho strana predloží k návrhu niekoľko pozmeňujúcich návrhov. “Ak nebudú prijaté, odmietneme tento návrh, pretože hazard nemôže byť základom konsolidácie ani spoločnosti,” zdôvodnil šéf kresťanských demokratov.

www.ipolitika.sk

Pozmeňujúce návrhy predkladá poslanec KDH Pavol Zajac, ktorý nimi mieni novelu vylepšiť.“Najpodstatnejší je ten, aby podmienka miestneho referenda bola tým, na základe ktorej môže obecné zastupiteľstvo prijať všeobecne záväzné nariadenie na zrušenie prevádzky hracích automatov,” uviedol Zajac. Ďalej navrhuje, aby hracie automaty mohli byť prevádzkované len v herniach. Presadiť chce aj prevádzku hracích automatov od 16.00 h do 4.00 h ráno.

Posledné dva návrhy majú umožniť obci kontrolovať prevádzku hracích automatov. “Obecná polícia by mohla kontrolovať hlavne to, aby sa v herniach nezdržiavali osoby mladšie ako 18 rokov. Takisto navrhujem zaviesť sankcie za tieto priestupky,” vysvetlil Zajac. Dodal, že obce majú pomerne značné príjmy z hracích automatov a mali by to byť obce, ktoré rozhodnú o tom, či chcú mať hracie automaty alebo nie. ”To rozhodnutie treba ponechať na nich,” zdôraznil poslanec.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>