Grécko dostane od eurozóny ďalšie peniaze

Sulik Kollar www.ipolitika.sk

SaS vyzýva premiéra, aby nepodporil tretí záchranný balíček pre Grécko.

Verejný dlh Grécka v budúcom roku dosiahne 189 % HDP krajiny. Ešte pred niekoľkými týždňami sa však očakávalo, že to bude len 179 % HDP. Ide o najhorší scenár, ktorý načrtol MMF a ktorý pochoval nádej, že Grécko sa dokáže naspäť posunúť k solventnosti.

http://www.youtube.com/watch?v=usmVuWsAPXk&feature=player_embedded

Grécko na budúci rok vstúpi už do šiesteho roku ekonomickej recesie, pričom od roku 2008 poklesol jeho HDP spolu o 22 %. “Takže Gréci si za uplynulých päť rokov škrtli viac ako jednu pätinu ekonomickej výkonnosti,” skonštatoval Jozef Kollár.

www.ipolitika.sk

Starší predpoklad, že Grécko by sa mohlo v roku 2020 dostať späť na finančné trhy počítal s tým, že dlh krajiny bude v tom období na úrovni 120 % HDP. Dnes vieme, že to bude viac ako 150 % HDP. Okrem ekonomického rastu Grécka sa nenapĺňajú ani predpoklady v súvislosti s privatizáciou štátneho majetku. Výnosy vo výške 1,6 mld. eur sú len zlomkom ich predpokladanej výšky.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>