Europoslankyňa Anna Záborská vyzýva Bankovú radu NBS, aby revidovala svoje rozhodnutie o odstránení krížov a svätožiary z vyobrazení sv. Cyrila a Metoda na pripravovanej pamätnej minci

anna zaborska www.ipolitika.sk

Podľa Záborskej sa týmto krokom Slovensko podriaďuje cenzúre svojich svojich vlastných dejín.

Europoslankyňa Anna Záborská vyzýva Bankovú radu NBS, aby revidovala svoje rozhodnutie o odstránení krížov a svätožiary z vyobrazení sv. Cyrila a Metoda na pripravovanej pamätnej minci. Podľa Záborskej sa týmto krokom Slovensko podriaďuje cenzúre svojich vlastných dejín.

“Solúnski bratia priniesli našim predkom hodnoty, ktoré spájajú Európu dodnes. Boli to kresťanské hodnoty. Odstrániť z ich odevov kríže a z hláv svätožiary je také isté, ako odstrániť kríž z Dómu Sv. Martina v Bratislave a premenovať tento korunovačný chrám uhorských kráľov a kráľovien na “Dóm Martina”. Vyzývam preto NBS, aby zmenila svoje stanovisko,“ zdôraznila Záborská.

www.ipolitika.sk

Podľa Záborskej požiadavka zatiaľ bližšie nešpecifikovaných európskych inštitúcií, na ktorú sa odvoláva NBS, zapadá do širšieho kontextu proti kresťanstvu v Európskej únii. “Vidíme, ako sa v mene zle pochopenej tolerancie popiera sloboda myslenia, svedomia a náboženstva kresťanov, hoci je garantovaná aj v Charte Základných práv EÚ. Často sa na to zneužíva antidiskriminačná legislatíva EÚ. Výsledkom je snaha o odstránenie všetkého, čo je kresťanské, z verejného života. Pritom to, čo dnes Európa najviac potrebuje, je solidarita vychádzajúca z toho, čo nás spája. A kresťanské dedičstvo je niečo, čo majú všetky európske národy spoločné,” dodala Záborská.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>