Ceny slovenských potravín budú rásť

Sulik Galko vestibul www.ipolitika.sk

Namiesto podpory našich poľnohospodárov nás čakajú vyššie ceny slovenských výrobkov. Tak bude v praxi vyzerať návrh ministra Ľ. Jahnátka.

Najnovšie má totiž rezort v pláne zriadiť odbytový fond, ktorý v konečnom dôsledku zabezpečí rast cien, ale len slovenských poľnohospodárskych produktov.

„V rukách držím materiál „Podpora predaja slovenských potravín a zákon o odbytovom fonde poľnohospodárskych a potravinárskych výrobkov. Je to úplne nový materiál z dielne ministerstva pôdohospodárstva, ktorý je súčasťou pripravovanej koncepcie podpory predaja slovenských poľnohospodárskych a potravinárskych výrobkov. To, čo sa pripravuje, je čistý tunel. Nejde o nič iné ako o ožobračovanie našich poľnohospodárov a potravinárov. Aký bude výsledok? Teplé miestečká pre zopár kamarátov a peniaze pre spriaznené firmy. Čo z toho budú mať ľudia? Nič iné len drahšie slovenské potraviny. To je veľmi podivný spôsob podpory domácej produkcie,“ povedal podpredseda SaS pre regióny Ľubomír Galko.

www.ipolitika.sk

Naši podnikatelia budú musieť zvýšené náklady premietnuť do zvýšených cien a tie sa prejavia aj na pultoch. Naproti tomu, dovozcovia zahraničných potravín tieto platby nebudú musieť poukazovať. Tým pádom ich produkty oproti slovenským budú ešte lacnejšie ako dnes. A my môžeme očakávať, že katastrofálny podiel domácich produktov na našich pultoch v objeme zhruba 45%, čím sa radíme k najhorším krajinám v Európe, bude naďalej klesať.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>