Áno Európe znamená Nie spoločným dlhom

Europe_2Doui_small www.ipolitika.sk

V súvislosti s krízou eura sa stala bežnou nová mentalita – „Kto nie je s nami, je proti nám“, ktorá sa používa proti tým, ktorí neprijímajú s nadšením každý jeden nápad, ktorý príde z Bruselu, bez ohľadu na jeho rozumnosť.

V článku denníka Handelsblatt s názvom „Nein! No! Non!“  však ponúka iný názor bývalý editor tohto denníka Gabor Steingart. V tomto článku reaguje na vyjadrenie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ktorá uviedla, že spoločné dlhy za svojho života nepripustí. Steingart ďalej píše, že by nepomohlo nikomu, keby Nemecko voľne posúvalo financie iným krajinám, práve naopak – „Áno Európe znamená nie Barrosovým nápadom“.

Steingart tiež hovorí, že práve nahradenie hlavných častí trhovej ekonomiky – práce a úsilia – za spotrebu a pôžičky nás dostalo do dnešnej situácie. Európa si podľa neho „potrebuje vyhrnúť rukávy a nie držať sa parazitickej filozofie, kde sa každý usiluje získať bohatstvo svojich susedov.“  Táto filozofia Európsku úniu samozrejme dostala do súčasnej krízy, no sama o sebe by nestačila – ešte vážnejším problémom bolo porušovanie pravidiel, ako pri mnohonásobnom porušení Paktu stability a rastu, tak neskôr pri zachraňovaní krajín, ktoré bolo jasne proti čerstvo schválenej Lisabonskej zmluve.

www.ipolitika.sk

Predstavitelia EÚ však ponúkajú aj naďalej „osvedčený“ recept – viac toho istého. Porušovanie pravidiel sa navyše stáva čoraz arogantnejším – v prípade fiškálnej zmluvy, ktorá mala riešiť práve problémy s porušovaním pravidiel, došlo k jej porušeniu už v deň jej podpísaniačím sa ukázalo, že snahy Bruselu o dodržiavanie pravidiel sú len divadlom. Áno Európe teda neznamená Áno všetkým pokynom z Bruselu, ale znamená to Áno pre dodržiavanie pravidiel a pôvodných, overených princípov.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>