Anna Záborská na “čiernej listine” potratovej loby

zaborska www.ipolitika.sk
Slovenská europoslankyňa Anna Záborská dnes reagovala na informáciu, ktorú včera priniesol denník SME o tom, že jej meno sa objavilo na čele zoznamu 27 najdôležitejších osobností EÚ presadzujúcich ochranu života v oblasti populačnej a rozvojovej politiky.

“Vnímam to ako ocenenie, ak organizácia propagujúca potraty považuje moje aktivity na ochranu ľudského života od počatia za tak významné, že ma vo svojom zozname menuje ako prvú. Predpokladám, že potratová loby sa takto pripravuje na osobné útoky a diskreditáciu tých, ktorí odmietajú potrat ako riešenie chudoby, predovšetkým v rozvojových krajinách. Znamená to, že im dochádzajú vecné argumenty, a to považujem za dobrú správu,”komentovala uvedenie svojho mena na zozname Anna Záborská.

Zoznam, ktorý vypracovalo Európske parlamentné fórum pre populáciu a rozvoj, sa objavil na verejnosti pred dvomi dňami. Ide o neziskovú organizáciu, ktorá presadzuje financovanie potratov v rámci rozvojovej pomoci ako spôsobu populačnej kontroly. Sekretariát tohto fóra vedie medzinárodná potratová organizácia Marie-Stopes-International.

www.ipolitika.sk

Záborská sa tiež poďakovala za podporu, ktorú jej v tejto súvislosti vyjadrili už desiatky občanov osobne, mailom, alebo v diskusii pod článkom na internetovej stránke denníka SME. “Veľmi si túto podporu vážim. Napriek viacerým výzvam však neuvažujem o možnosti kandidovať v prezidentských voľbách,”zdôraznila Záborská.

Príloha:
http://www.sme.sk/c/6616772/europski-pro-choice-poslanci-zostavili-rebricek-protivnikov.html

zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>