Zvyšovanie daní je atentát na slovenskú ekonomiku

Snímka www.ipolitika.sk

Situácia v EÚ je vážna. Všetky krajiny hľadajú spôsoby ako šetriť, ale šetriť tak, aby pri tom neohrozili ekonomický rast. Pred časom oznámilo znižovanie daní Švédsko, minulý týždeň sme sa mohli dočítať, že o tom hovorí najväčšia ekonomika EÚ ­– Nemecko. Dôvod – konkurencieschopnosť ekonomiky, investície, hospodársky rast a hlavne pracovné miesta. O tie by nám malo ísť v prvom rade. Ďalší príklad Veľká Británia – britský premiér Cameron reagoval pred pár dňami na novú horšiu prognózu rastu britskej ekonomiky nie zvyšovaním daní, ale tým, že jeho vláda zintenzívni úsporu vládnych výdavkov, zlepší pružnosť trhu práce, zlepší podnikateľské prostredie a reformu vzdelávacieho systému.

Slovensko ide v tomto všetkom opačným smerom – ruší pružnosť trhu práce, zhoršuje prostredie pre tvorbu nových pracovných miest, namiesto úspor rozhadzuje milióny na stimuly pre vybraných veľkopodnikateľov a oligarchov a hlavne ide zvyšovať dane. Je to doslova atentát na slovenskú ekonomiku – vláda socialistov zabíja ekonomiku a budúcnosť pre všetkých ľudí, ktorý chcú pracovať a zlepšovať si svoj život.

www.ipolitika.sk

Ak zvýšime daň z príjmu tak, ako to chce urobiť socialistická vláda, budeme ju mať najvyššiu zo všetkých krajín V4, takže budeme mať menej investícií a teda menej pracovných miest.

V téme daní, podobne ako v iných témach, ktoré v súčasnosti riešime nejde len o ekonomické parametre, ide o charakter štátu. O to, akou krajinou chceme, aby Slovensko bolo. Ako bude vyzerať Slovensko, ktoré zanecháme budúcim generáciám.

Či to bude štát aktívnych ľudí, štát spravodlivý pre všetkých, ktorí sa snažia, alebo budeme podporovať z našich daní najmä tých, čo môžu pracovať a nepracujú, alebo sa tieto peniaze budú prerozdeľovať medzi pár vyvolených veľkopodnikateľov a oligarchov.

SDKÚ-DS preto urobí na tejto schôdzi všetko pre to, aby sme tomuto útoku na úspešnú budúcnosť Slovenska zabránili.

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>