Zvýšenie daní je podľa Ľudovej platformy zlé a demotivujúce

www.ipolitika.sk

Tri opozičné strany, SDKÚ-DS, Most-Híd a KDH, sa zhodli na tom, že nový daňový systém, ktorý vláda zavádza, bude demotivačný a bude pre firmy aj občanov znamenať enormné zvýšenie priamych daní.

Zlá, škodlivá, demotivujúca, či zhoršujúca podnikateľské prostredie. Aj týmito prívlastkami označujú tri opozičné strany novelu zákona o dani z príjmov, ktorou sa má s účinnosťou od začiatku budúceho roka napríklad zrušiť rovná daň. Podľa poslanca Ivana Švejnu sa tri opozičné strany, SDKÚ-DS, Most-Híd a KDH, zhodli na tom, že nový daňový systém, ktorý vláda zavádza, bude demotivačný a bude pre firmy aj občanov znamenať enormné zvýšenie priamych daní.

www.ipolitika.sk

Toto opatrenie Smeru presne charakterizuje súčasnú vládu. Vládu, ktorá je lenivá a ktorá prijíma najjednoduchšie opatrenia bez ohľadu na ľudí,” uviedol v súvislosti s pripraveným zvýšením daní na stredajšej tlačovej besede podpredseda KDH Miloš Moravčík. Podľa podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Štefanca sa nad slovenskou ekonomikou začína zmrákať. Výsledkom zvýšenia daní bude podľa poslanca SDKÚ zhoršenie životnej úrovne občanov, pričom sa sťažia podmienky pre zamestnávanie a vyššie zdanenie odradí aj investorov od investovania na Slovensku.

Vládou pripravené zmeny v daňovej oblasti posunuli poslanci do druhého čítania v stredajšom hlasovaní. Novela zákona o dani z príjmov by po definitívnom schválení mala účinnosť nadobudnúť od začiatku budúceho roka. Návrh novely v hlasovaní podporilo 81 zo 142 prítomných poslancov, pričom 60 poslancov bolo proti a jeden sa zdržal.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>