Zásady európskej politiky KDH

europska_unia_vlajka_dreamstime_7 www.ipolitika.sk

Konzílium KDH a programové združenie KREDIT zorganizovali 1. októbra 2012 seminár na tému Zásady európskej politiky KDH. „Seminár je súčasťou prác na príprave základného programu KDH a Konzílium KDH pripravuje ešte niekoľko podobných seminárov k ďalším programovým oblastiam,“ informoval nás predseda Konzília KDH Peter Mach.

Ako ďalej Peter Mach uviedol účastníci seminára diskutovali o návrhoch programových téz o poslaní Európskej únie, o identite Európy aj o ekonomickej integrácii. V diskusii sa hovorilo aj o otázkach rozširovania, o uchovaní európskej identity v kultúrne pluralitnom prostredí a o ďalších aktuálnych európskych témach. „Námety z diskusie budú podkladom pre Predsedníctvo KDH pri rozhodovaní o hlavných zásadách programu hnutia, ktoré budú východiskom pre spracovanie základného programu. Jednotlivé bloky diskusie viedli predseda konzília Peter Mach, predseda Kreditu Ivan Šimko a Jozef Bača,“ doplnil predseda Konzília KDH.

www.ipolitika.sk

Na úvod seminára vystúpil predseda KDH Ján Figeľ, ktorý ocenil prípravu seminára a zdôraznil význam diskusie o európskych témach. Pripomenul, že KDH malo európsku víziu od svojho vzniku a príprava nového programu je príležitosťou predstaviť komplexnú víziu pre ďalšie desaťročie. Poslankyňa EP Anna Záborská ocenila návrh programových téz, dotkla sa niektorých konkrétnych návrhov a hovorila o aktuálnej situácii v EPP. Na seminári sa zúčastnili aj podpredsedovia KDH Július Brocka, Miloš Moravčík a Miroslava  Szitová.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>