Zákonník práce: Smer sa už vybláznil, ale čo ďalej?

sas www.ipolitika.sk

Ak by na Slovensku bola napríklad vyššia vymožiteľnosť práva a nízka korupcia, úroveň ochrany zamestnancov v pracovnoprávnych vzťahoch by v niektorých prípadoch mohla byť taká, ako ju zavádza aktuálna novela Zákonníka práce.

Problém je v tom, že spomenuté oblasti sú dlhodobo úzkym miestom slovenskej ekonomiky a takým aj pre zlú politiku Smeru zostanú. Slovensko tak novelou Zákonníka práce dostáva ďalšiu ranu istoty v podobe zhoršenia podnikateľského prostredia.

Zákonník práce by mal podľa nášho názoru upravovať pracovnoprávne vzťahy na takej úrovni, ktorá nie je likvidačná ani pre malé firmy. Z tohto hľadiska budeme pozorne sledovať, ako sa zvýšenie istôt zamestnancov v praxi uplatní a či sa stane prekážkou pri zvyšovaní miery zamestnanosti na Slovensku.

www.ipolitika.sk

Keďže máme záujem na dlhodobej stabilite a predvídateľnosti pracovného práva, je dôležité, aby každá revízia Zákonníka práce bola čo najmenej zaťažená ideológiou.

Z toho hľadiska  posilnenie odborových organizácií v Zákonníku práce pokladáme za nezaslúžené a neadekvátne, osobitne v prípade „piatej kolóny“ Smeru, ktorou je KOZ SR.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>