Vzťahy medzi Čechmi a Slovákmi podľa Jána Figeľa v Európskej únií rastú

www.ipolitika.sk
Podpredseda NR SR a predseda KDH Ján Figeľ sa dnes 22. októbra zúčastní na Slávnostnom koncerte pri príležitosti vzniku Československa.  Už 10. ročník koncertu českých a slovenských umelcov organizuje občianske združenie Jary  a uskutoční sa v Dvořákovej sieni pražského Rudolfína pod záštitou podpredsedu NR SR Jána Figeľa a  1. podpredsedu Senátu Parlamentu Českej republiky Přemysla Sobotku, ako i ďalších osobností nášho spoločenského života.
www.ipolitika.sk
V programe  vystúpia  okrem iných operní speváci Adriana Kohútková a Jaroslav Březina, slovom sa prihovoria spisovatelia Pavel Kohout a Ladislav Ballek.  „Koncert je spomienkou na vznik Československej republiky v októbri 1918, ale aj vyjadrením pokračujúcej vzájomnosti oboch národov v spoločnej Európe. Veľmi si cením každoročnú účasť vojnových veteránov a hrdinov česko-slovenského odboja, ktorých máme ešte medzi sebou, ale rady ktorých postupne rednú odchodom do večnosti. Náš rozchod či zamatový rozvod nebol nikdy myslený negativisticky, ale ako krok na ceste do spoločného európskeho domu, v ktorom intenzita našich vzťahov na báze rovnosti a vzájomnej výhodnosti rastie znovu vo všetkých oblastiach života. Som presvedčený, že 21. storočie môže byť pre naše národy podstatne lepším ako to predchádzajúce. Závisí to aj od nás, aká to bude doba,“ uviedol v tejto súvislosti podpredseda NR SR a predseda KDH Ján Figeľ.
zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>