Výročie najzbytočnejšieho pádu vlády v novodobej európskej histórii

Freso-200x200-thumb www.ipolitika.sk

Po voľbách v roku 2010 mali stredo-pravé strany jedinečnú príležitosť znovu zmeniť Slovensko k lepšiemu, priniesť ľuďom nádej v časoch svetovej hospodárskej krízy a po štyroch devastujúcich rokoch vlády socialistov. Bohužiaľ 24 poslancov vtedajšej vládnej koalície sa v októbri 2011 pustilo do politického hazardu, ktorý nič nevyriešil a priviedol pravicu k obrovskej porážke v parlamentných voľbách. Išlo asi o najzbytočnejší pád vlády v novodobej európskej histórii. Euroval, ktorý bol dôvodom pádu vlády bol tak či tak schválený a občania to pravici právom zrátali v parlamentných voľbách. Zo stredo-pravých strán nedosiahol nikto nič, ale stratili všetci. Výsledkom bol nástup jednofarebnej vlády socialistov a obrovské sklamanie a frustrácia voličov stredo-pravých strán.

www.ipolitika.sk

Malo by to byť preto pre nás obrovským poučením a mementom do budúcnosti aj dnes, keď ľudia majú oprávnene dojem, že sa všetci hráme na svojom piesočku. Len vzájomnou spoluprácou môžeme presvedčiť voličov, aby nám raz opätovne dali dôveru. Len vytvorením skutočnej alternatívy môžeme byť úspešní voči zjednoteným socialistom.

Pavol FREŠO
predseda SDKÚ-DS

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>