Vládny návrh štátneho rozpočtu je demotivačný, škodlivý a nespravodlivý

www.ipolitika.sk

Podľa predstaviteľov niektorých opozičných strán je vládny návrh štátneho rozpočtu na budúci rok demotivačný, škodlivý a nespravodlivý.Zvyšuje odvody a zvyšuje dane, obmedzuje možnosť privyrobiť si, sťažuje podnikateľské prostredie a demotivuje živnostníkov podnikať,” povedal na dnešnom tlačovom brífingu na pôde parlamentu podpredseda opozičnej strany Most-Híd Ivan Švejna.
Podľa neho nie je namieste ani optimizmus, že dôjde k naplneniu predpokladaných príjmov rozpočtu tak, ako si to predstavuje vláda Roberta Fica. Namiesto snahy o zvýšenie príjmov mala podľa Švejnu vláda skôr obmedziť výdavky. “My ako ľudová platforma zdieľame jednoznačne názor, že znižovať deficit sa má v prvom rade na strane výdavkov štátu,” konštatoval Švejna.
Podpredseda strany SDKÚ-DS Ivan Štefanec si myslí, že vláda by mala k predloženému návrhu štátneho rozpočtu predložiť aj ospravedlnenie. Rozpočet je totiž nespravodlivý, pretože dvíha dane, poplatky a odvody, pričom znižuje príspevky do 2. dôchodkového piliera. “V rozpočte nie sú žiadne rozvojové impulzy, žiadne impulzy pre tých, ktorí chcú pracovať, byť aktívni a vzdelávať sa,” vyhlásil Štefanec.
Rezerva v rozpočte, ktorá presahuje viac ako 500 miliónov eur, je podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka neobvykle veľká a je otázne, na čo ju chce vláda použiť. “Na čo pôjde táto rezerva? Na kúpu zdravotnej poisťovne od firmy Penta za 400 miliónov eur? A 100 miliónov eur na investičné stimuly vybraným podnikom?” spýtal sa Moravčík.

www.ipolitika.sk

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>