Vláda neznižuje nezamestnanosť v postihnutých okresoch

www.ipolitika.sk

Vláda socialistov chcela dnes už po druhýkrát schváliť investičnú pomoc pre deväť firiem. Nespravodlivý spôsob, akým to plánovala urobiť spreneveril použitie tohto nástroja, ktorý má prispievať k podpore najzaostalejších regiónov  na Slovensku. Vláda nesleduje znižovanie nezamestnanosti v najviac postihnutých okresoch, pretože väčšina schválených investičných stimulov má smerovať do regiónov s relatívne vysokou zamestnanosťou.

Polovica z podporených pracovných miest nemá byť nová, ale firmy sa iba zaviazali že zachovajú súčasný počet miest. Ďalším osobitným znakom tejto poskytnutej pomoci je, že sa zameriava výlučne na poskytovanie úľavy na dani z príjmu. To znamená, že vláda ide podporovať vysoko ziskové firmy, čo ešte viac zvýši ich konkurenčnú výhodu oproti ostatným.

www.ipolitika.sk

Udeľovanie investičnej pomoci je podľa SDKÚ-DS opodstatnené a spravodlivé, ak prináša pracovné príležitosti do okresov s vysokou nezamestnanosťou, prispieva k vyrovnávaniu vnútroštátnych rozdielov a zabezpečuje všeobecný rozvoj zaostalých regiónov. Vláda by sa mala zamerať na plošné skvalitňovanie podnikateľského prostredia, pretože to je najlepším a najspravodlivejším nástrojom na to, ako dlhodobo udržateľným a zdravým spôsobom prispievať k vytváraniu nových pracovných miest na Slovensku.

SDKÚ-DS vyzýva vládu socialistov, aby investičné stimuly neprideľovala subjektívnym spôsobom pre spriaznených uchádzačov a neznevýhodňovala ich v konkurenčnom prostredí. Vyzývame vládu, aby materiál v takejto podobe už na svoje rokovanie nepredkladala.

Jozef MIKUŠ
podpredseda SDKÚ-DS

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>