Viac pracovných miest v najchudobnejších regiónoch

miskov_chren www.ipolitika.sk

Poslanci SaS navrhujú daňové prázdniny pre všetky firmy, ktoré vytvoria najmenej 50 nových pracovných miest v regiónoch s najvyššou nezamestnanosťou.

Novelu zákona o investičnej pomoci predložili na nadchádzajúce rokovanie Národnej rady SR poslanci za stranu Sloboda a solidarita, Juraj Miškov a Martin Chren.

V novele zákona navrhujú zakázať poskytovanie všetkých foriem hotovostných investičných stimulov v okresoch s podpriemernou mierou nezamestnanosti. Zároveň navrhujú, aby podnikatelia, ktorí  v okresoch s najvyššou mierou nezamestnanosti nad 150 % priemeru na Slovensku vytvoria najmenej 50 nových pracovných miest, nebudú žiadať hotovostné stimuly a splnia ďalšie existujúce podmienky, mali nárok na automatické získanie daňovej úľavy.

“Investičné stimuly ako také sú nepochybne škodlivé pre podnikateľské prostredie. Preto sme presadzovali ich postupné utlmovanie a nahrádzanie hotovostných dotácií daňovými úľavami. Teraz navrhujeme upraviť pravidlá tak, aby boli daňové úľavy poskytované na základe splnenia jasne stanovených kritérií všetkým firmám rovnako a výlučne iba v regiónoch s najvyššou mierou nezamestnanosti.” povedal bývalý minister hospodárstva Juraj Miškov.

www.ipolitika.sk

Poslanci SaS svojim návrhom reagujú aj na plánované pridelenie stimulov vo výške viac než sto miliónov eur vládou Roberta Fica. ” Zažívame prax, že momentálne žiadajú o tzv. investičné stimuly aj podniky a spoločnosti, ktoré fungujú, prosperujú, darí sa im a v podnikateľskom prostredí nemajú problém so svojou činnosťou,” píše sa v dôvodovej správe k návrhu.

Zákon obsahuje i poistku proti umelému presúvaniu pracovných miest z regiónov s nižšou mierou nezamestnanosti do okresov s vyššou mierou nezamestnanosti. Žiadateľ o daňovú úľavu by po novom musel predložiť ako súčasť žiadosti aj zoznam svojich majiteľov, pričom vytvorenie nových pracovných miest by bolo posudzované nielen z hľadiska podporeného podniku, ale celej skupiny podnikov ovládaných jedným majiteľom.

Zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>