Verejná diskusia k participatívnemu rozpočtu – dvojročné skúsenosti

Image www.ipolitika.sk
Európsky týždeň miestnej demokracie v podmienkach bratislavskej samosprávy ponúka aj verejnú diskusiu o dvojročných skúsenostiach z participácie občanov na využívaní verejného rozpočtu. Skúsenosti priamych aktérov i výzvy pre nových aktivistov budú prezentované zajtra (utorok, 16. október) od 16.00 hod. v priestoroch Justiho siene Primaciálneho paláca.

Princíp participatívneho rozpočtu spočíva v tom, že verejnosť rozhoduje o použití časti mestských financií. Schválené projekty realizujú autori v aktívnej spolupráci so samosprávou. Proces rozhodovania o projektoch, zdrojoch, na rok 2013 sa končí v novembri a o definitívnej podobe verejného rozpočtu, vyčlenení financií pre projekty, rozhodnú poslanci v decembri.

 

www.ipolitika.sk

Bratislavčania v roku 2012 spolurozhodujú o využití 30-tisíc eur na realizáciu 9 projektov. Najvýznamnejším projektom je obnovenie fungovania Kultúrneho centra ZORA v Trnávke, kde  v budove bývalého kina (mestský majetok) dnes prebieha rekonštrukcia jeho interiéru. Oficiálne spustenie kultúrneho centra za intenzívnej spolupráce dobrovoľníkov, jeho opätovné otvorenie pre verejnosť, je naplánované už na koniec mesiaca október. Mestská budova bude využívaná pre aktivity obyvateľov, na organizáciu kultúrnych, spoločenských podujatí. Veľký záujem mladých ľudí, dobrovoľníkov priťahuje tiež projekt Zelenej hliadky, vďaka ktorému sú vyčistené, skrášlené viaceré dlhodobo zanedbávané lokality mesta.

 zdroj: bratislava.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>