Stretnutie lídrov dvoch strán

freso450 www.ipolitika.sk

V piatok sa stretli lídri Strany maďarskej komunity a SDKÚ-DS. Hlavnou témou rokovania bol prehľad skúseností z doterajšej spolupráce a naznačenie budúcich úloh. Predseda SDKÚ, Pavol Frešo, je aj vďaka SMK predsedom Bratislavského samosprávneho kraja. Predstavitelia SMK na stretnutí zdôraznili, že vychádzajúc z doterajšej dobrej spolupráce si vedia predstaviť takúto podporu aj v budúcnosti.

Rokujúce strany sa zaoberali aj možnosťou, aby sa Strana maďarskej komunity zúčastnila na spolupráci slovenských ľudových strán.

www.ipolitika.sk

Pavol Frešo hodnotil na stretnutí predovšetkým súčasný stav v parlamente, zdôrazňujúc, že roztrieštenosť opozície vytvára ťažkú situáciu v súvislosti s prípravami na voľby do samosprávnych krajov a na voľbu prezidenta republiky. Podľa jeho slov by sa opozičné strany mali vo voľbe prezidenta postaviť za jedného spoločného kandidáta.
József Berényi, predseda SMK, informoval predsedu DSKÚ-DS o zrode a obsahu dokumentu Základné podmienky prežitia a rozvoja Maďarov na Slovensku.

Obe strany sa zhodli v tom, že ich stretnutia budú pravidelné.

zdroj: mkp.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>