Štátu pošlú spoločné komuniké

logo_trencin www.ipolitika.sk

Aktuálna situácia v Trenčíne vo vzťahu k podnikateľskému prostrediu bola hlavnou témou stretnutia primátora mesta s trenčianskymi podnikateľmi.

Diskutovali o dlhovom zaťažení mesta, ozdravných opatreniach, rekonštrukcii železničnej trate, financovaní škôl, kultúry a športu a tiež o výkone prenesených právomocí zo štátu na mesto.

Hovorili aj o potenciálnych rozvojových zámeroch, výstavbe cestného mostu cez Váh, dokončení letnej plavárne, o revitalizácii centra mesta a nábrežia Váhu. 

Ako informoval riaditeľ Trenčianskej regionálnej komory Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (TRK SOPK) Ján Václav,  identifikovali problémy spôsobené neefektívnou činnosťou štátnych orgánov, ktoré negatívne ovplyvňujú realizáciu viacerých rozvojových projektov. S cieľom upozorniť na tento nežiaduci jav sa dohodli na vypracovaní komuniké zo stretnutia, ktoré bude doručené príslušným štátnym orgánom.

www.ipolitika.sk

Išlo o prvé stretnutie organizované pod záštitou SOPK v spolupráci s Mestom Trenčín. Predseda TRK SOPK i primátor mesta potvrdili záujem o pravidelné stretnutia s podnikateľmi. Vytvorila by sa tak podnikateľská konzultačná platforma pre mesto Trenčín.

zdroj: trencin.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>