SNS prvá finančne podporila Slovenský dom v Mlynkoch

slota_res www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana konečne víta otvorenie Slovenského domu v maďarskej obci Mlynky. Národniari už v máji 2008 po kontroverznom deložovaní Slovákov z ich kultúrneho domu v Mlynkoch zorganizovali verejnú finančnú zbierku a cez Nadáciu Matice slovenskej darovali krajanom na tento účel 750 tisíc korún.

Pre SNS je ale zarážajúce, že slovenský premiér otvára dom s maďarským premiérom, ktorého politika a vláda likviduje slovenskú národnostnú menšinu v Maďarsku, spochybňuje Trianonskú mierovú zmluvu, nedodržiava Základnú zmluvu o dobrých vzťahoch medzi Slovenskom a Maďarskom, prijíma exteritoriálne kontroverzné zákony a spochybňuje integritu územia Slovenskej republiky.

www.ipolitika.sk

Táto spoločná premiérska fraška je podľa SNS urážkou a hanbou v kontexte snahy maďarskej politiky iredendy zvrátiť chod dejín a v Maďarsku oživovať fašisticko-horthyovský duch revanšizmu. SNS dúfa, že pri družnom rozhovore si premiér Fico dá od Orbána vysvetliť revizionistické články novej maďarskej ústavy, kontroverzný zákon o dvojakom občianstve, bezprecedentné právo pre slovenských občanov voliť aj v Maďarsku, či nedávny fašizoidný výrok maďarského vicepremiéra o „odtrhnutých územiach“.

Ján Slota, predseda SNS

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>