SNS: Politika Maďarska permanentne zhoršuje susedské vzťahy

Rafaj-web-330x290 www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) so zadosťučinením víta návrh právneho riešenia generálneho advokáta Európskeho súdneho dvora (ESD) Yvesa Bota, ktorý sudcom v Luxemburgu navrhuje konštatovanie, že Slovenská republika odoprením vstupu maďarskému prezidentovi Lázslóvi Solyómovi na svoje územie neporušila právo Európskej únie. Podľa SNS ide o prvý významný krok k očisteniu mena a suverénneho postavenia Slovenska, ktoré sa Maďarsko pokúsilo narušiť podaním žaloby na Súdny dvor EÚ.
Napriek tomu, že Slovenská republika doteraz všetky spory s Maďarskom vyhrala, politika nášho južného suseda pokračuje v permanentnom napádaní Slovenska. Hoci SNS nie je v súčasnosti ani vo vláde a ani v parlamente, maďarské provokácie pokračujú. Aktuálne podanie žiadosti na pôde petičného výboru EP namierené nielen proti SR, ale aj povojnovému status quo je dôkazom, že nie národniari, ale maďarská iredenta bola a je zdrojom stáleho napätia.
Podľa SNS aj medzinárodné právo muselo akceptovať, že suverénny štát EÚ má plné právo brániť svoju zvrchovanosť štandardným spôsobom aj v prípade diplomatických sporov medzi hlavami štátov. Je však vysoko pravdepodobné, že toto rozhodnutie nezmení exteritoriálne a iredentistické zmýšľanie voči Slovensku v hlavách maďarských štátnikov.

www.ipolitika.sk

Rafael Rafaj, prvý podpredseda SNS

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>