SNS: Maďarský vicepremiér sa výrokom o „odtrhnutých územiach“ odtrhol od reality

Ján-Slota-tlač2-330x290 www.ipolitika.sk

Maďarský vicepremiér sa výrokom o „odtrhnutých územiach“ odtrhol o sto rokov od reality a mal by dať buď vyšetriť alebo preskúšať na niektorej zo základných škôl – samozrejme okrem Maďarska – z dejepisu.
Slovenská národná strana (SNS) vyjadruje ostrý protest proti nepriateľským a dezintegračným výrokom maďarského vicepremiéra Zsolta Semjéna aj na adresu Slovenska. Revanšistické slová o „odtrhnutých územiach“ a „možnej odpovedi na Trianon“ sú jasným porušením Trianonskej mierovej zmluvy, základnej Zmluvy o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci medzi Slovenskou republikou a Maďarskou republikou (1995) a Dohovorom medzi Československou socialistickou republikou a Maďarskou ľudovou republikou o úprave niektorých otázok štátneho občianstva (1960). SNS preto vyzýva Ministerstvo zahraničných vecí SR, aby sa jeho úradníci konečne zobudili zo smrtonosného spánku a začali používať voči agresívnej maďarskej politike primerané a legitímne diplomatické protiopatrenia.
Opakované vyjadrenia maďarských politikov jednoznačne ukazujú, že orbánovskej politike ide o územné nároky voči okolitým štátom, kopírujúc nároky fašistického horthyovského Maďarska. Je smutné, že maďarský vicepremiér si pri slovenskom mlčaní dovolí potvrdiť štátnu propagandu a zasahovanie do vnútorných záležitostí zvrchovaných štátov v otázke dvojakého občianstva. Podľa SNS sa Slovensko ani iné štáty nemôžu zmieriť s prísahami vernosti svojich štátnych občanov ich „novej vlasti“, keďže tento termín evokuje politiku nacizmu v rokoch 1933-38, keď sa hitlerovské Nemecko chystalo na vojnu so susedmi.

www.ipolitika.sk

Ján Slota, predseda SNS

Zdroj: sns.ak

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>