SNS: Černová je krvavé memento maďarizácie. Maďarsko by sa malo ospravedlniť

snslogo www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) si pri 105 výročí Černovskej masakry s pietou spomína na pamiatku 15 zastrelených, 12 ťažko a 60 ľahšie zranených, na 47 sirôt a 40 odsúdených Slovákov. Černovská tragédia je krvavý masaker, ktorý vyvrcholil ako dôsledok národnostného útlaku v Uhorsku. Túto základnú axiómu by mohli pochopiť aj niektorí súčasní historici, najmä z tzv. Slovenskej akadémie vied (SAV). SNS je hlboko pobúrená šírením pseudonázoru, že údajne nešlo o nijakú tragédiu.
Černovská masakra preto nemôže ostať iba v morálnej a historickej rovine, ale musí dostať zadosťučinenie v ospravedlnení sa Maďarska nielen za Černovú, ale aj za všetky historické krivdy napádané na slovenskom národe. V tejto súvislosti SNS opätovne vyzýva predstaviteľov Maďarska, aby sa konečne ospravedlnili za historické krivdy napáchané maďarskou politikou na príslušníkoch slovenského národa. SNS sa opiera aj o Uznesie NR SR č.612 z 26.októbra 2007, iniciované práve národniarmi, schválené 140 hlasmi, ktoré tragické udalosti v Černovej označilo za „historickú krivdu voči Slovákom“.
Podľa SNS by Slovensko malo rozšíriť v Trestnom zákone extrémistické činy aj na ideológiu maďarskej iredenty. Potláčanie národných práv v bývalom Uhorsku, prenasledovanie, väznenie, zastrašovanie a iné metódy totalitného režimu sú politicky aj historicky zjavné. Podľa SNS tak ako je nemysliteľné propagovať „Tretiu ríšu“ a jej režim, tak by malo byť rovnako neprípustné a trestne sankcionované propagovať alebo glorifikovať ideu Veľkého Maďarska a ospravedlňovať politiku maďarskej asimilácie.

www.ipolitika.sk

Rafael Rafaj, prvý podpredseda SNS, exposlanec NR SR

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>