Smer pokračuje v zbabelosti

Sulik Mihal Miskov Krajcer www.ipolitika.sk

SaS s počudovaním prijala informáciu, že predstavitelia vlády, ktorá sa považuje za ľavicovú a za vládu istôt pre ľudí, si stále nenašli čas na rokovanie so zástupcami učiteľov. Takéto rokovanie by sme považovali minimálne za prejav slušnosti.

Na štrajku učiteľov sa jasne ukazuje, že pre stranu SMER boli dohody s odbormi dobré len na to: – aby ich využívala v politickom zápase proti vládam, voči ktorým stála v opozícii; – aby ich držala v poslušnosti, keď bude sama vo vláde. Protesty učiteľov sú mimo tohto scenára, ktorý napísalo v minulosti vedenie Smeru s KOZ SR. Namiesto dialógu sa vláda doteraz zmohla len na to, že učiteľom posiela cez médiá odkazy o nereálnosti ich mzdových požiadaviek. SaS vyzýva predsedu vlády Roberta Fica a príslušných ministrov, aby sa prestali skrývať, aby našli zdroje na zvýšenie platov učiteľov prostredníctvom úspor na výdavkovej strane rozpočtu a neodkladne vstúpili do rokovaní s ich zástupcami.

www.ipolitika.sk

Zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>