SDKÚ-DS vytvára podmienky pre malých podnikateľov

Ivan-Stefanec-thumb www.ipolitika.sk

SDKÚ-DS presadzuje od nástupu vlády socialistov v parlamente zákony na podporu strednej vrstvy, aktívnych a pracovitých ľudí – aby tí, ktorí môžu pracovať a pracujú, ktorí sa snažia, starajú sa o svoje deti sa mali lepšie ako tí, ktorí pracovať môžu, ale nepracujú. Vláda socialistov robí od svojho nástupu presný opak: prichádza s opatreniami, ktoré tvorbu nových pracovných príležitostí a doslova prácu zo Slovenska vyháňajú.

Na Slovensku sa zhoršuje hospodárska situácia a ľudia po celej krajine prichádzajú o prácu. Zvyšovanie daní a odvodov, zhoršovanie podmienok na tvorbu pracovných miest prináša zákonite svoje trpké ovocie. Po celom Slovensku pribúda hlásení o hromadnom prepúšťaní. Zmizlo už 6000 pracovných miest. A to sú len prvé lastovičky, situácia sa bude ďalej zhoršovať. Podľa našich očakávaní môže kombináciou týchto opatrení stratiť prácu stratiť až 100 tisíc ľudí.

Vláda socialistov robí opatrenia proti práci, ľudia na Slovensku práve prácu potrebujú.

Všade v Európe sa snažia stimulovať pracovný trh tak, aby klesala nezamestnanosť, len vláda socialistov ide v tomto všetko opačným smerom – cez zmeny v Zákonníku práce ruší pružnosť trhu práce, zhoršuje prostredie pre tvorbu nových pracovných miest, namiesto úspor rozhadzuje milióny na stimuly pre vybraných veľkopodnikateľov a oligarchov a hlavne ide zvyšovať dane.

Tak ako zmeny v daniach, aj zmeny v Zákonníku práce postihnú najviac malých podnikateľov a tým aj množstvo pracovných miest.

www.ipolitika.sk

Nechceme sa na tento stav prizerať a vyznávať politiku, čím horšie, tým lepšie. Táto situácia nemusí byť až taká zlá, ak by vláda pristúpila aspoň na niektoré kompromisy, ktoré navrhujeme pri zmenách v Zákonníku práce.

SDKÚ-DS prichádza s pozmeňovacími návrhmi, ktoré zabezpečia, aby strata pracovných príležitostí nebola taká masová, ako v prípade prijatia vládnej novely Zákonníka práca bez zmien. Najväčším zamestnávateľom na Slovensku sú malé firmy do 50 zamestnancov. Sú najzraniteľnejšie z hľadiska citlivosti na zhoršovanie podnikateľského prostredia a zvyšovania daní, ktoré prinášajú vládou predkladané zákony. Ak nechceme, aby Slovensko prišlo rýchlo o tisíce pracovných príležitostí, je potrebné vytvoriť pre tieto podniky podmienky, ktoré im pomôžu vyrovnať sa s krízou a prežiť drastické zaťaženie zvýšenými daňami a odvodmi.

SDKÚ-DS navrhne v pozmeňovacích návrhoch k Zákonníku práce vytvorenie kategórie malého zamestnávateľa do 50 zamestnancov, na ktoré sa nebudú vzťahovať všetky navrhované zmeny Zákonníka práce. Napríklad súbeh výpovednej lehoty a odstupného, obmedzenie reťazenia pracovných pomerov na dobu určitú, dohoda pri práci nadčas, alebo zvýšenie právomocí odborových predákov spojené so značnými nákladmi pre samotný podnik.

Ivan Štefanec
podpredseda SDKÚ-DS

Ľudovít Kaník
predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>