Predseda KDH bude na XXI. Kongrese Európskej ľudovej strany kandidovať na jej podpredsedu

www.ipolitika.sk
Predseda KDH Ján Figeľ sa zúčastní rokovania  XXI. Kongresu  Európskej ľudovej strany(EĽS), ktorý prebehne  17. – 18. októbra v Bukurešti.   Mottom kongresu je Odpoveďou je viac Európy!Kresťanskodemokratické hnutie budú na stretnutí reprezentovať:  predseda KDH Ján Figeľ, podpredseda KDH Peter Belinský,  europoslanci Anna  Záborská a Miroslav Mikolášik , ústredný tajomník KDH Emil Mucha a zahraničný tajomník KDH Pavol Kossey.

Politickí lídri združení v EĽS budú  spoločne hovoriť o základnom programe EĽS (EPP Platform), ktorý ovplyvní politiku EĽS minimálne na jedno desaťročie. Program bude definovať základné hodnoty a pohľady na rozvoj Európskej únie.  Politické strany k nemu v predchádzajúcich mesiacoch dávali svoje návrhy. KDH chce okrem iného presadiť, aby nedeľa bola dňom pracovného pokoja vo všetkých krajinách EÚ. Súčasťou kongresu budú aj voľby vedenia EPP, pričom predseda KDH Ján Figeľ sa bude uchádzať o post podpredsedu EPP.

www.ipolitika.sk

EĽS je od júla 1999 najsilnejšou politickou skupinou v Európskom parlamente. Spája 73 strán kresťanských demokratov, konzervatívcov a ďalšie hlavné politické prúdy stredu a pravého stredu z 27 členských štátov Európskej  úniea z 13 ďalších krajín, ktoré majú perspektívu vstupu do EÚ.

Predsedom skupiny Európskej ľudovej strany v Európskom parlamente je francúzsky poslanec EP Joseph Daul. Predsedá riadiacemu orgánu – Predsedníctvu skupiny, ktorý pozostáva z desiatich podpredsedov, vrátane pokladníka, a v EP vystupuje v mene celej skupiny v kľúčových rozpravách. Podporujú ho koordinátori v každom z 20 parlamentných výborov a predsedovia národných delegácií zastúpených v skupine. Činnosť skupiny zabezpečuje sekretariát skupiny, ktorý sa stará o politickú a organizačnú podporu.

Skupina Európska ľudová strana má vlastnú expertnú komisiu – Európsku sieť ideí (European Ideas Network), ktorá spája tvorcov verejnej mienky z celej EÚ, aby mohli diskutovať o hlavných politických otázkach týkajúcich sa EÚ.

zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>