Pavol Hrušovský: Registrované partnerstvá sú šialený pokus o nabúranie systému

pavol-hrusovsky-315302 www.ipolitika.sk
Poslanci NR SR rozoberali dnes (29. októbra 2012) dve témy registrovaných partnerstiev aj bezplatné dobrovoľné sterilizácie. Otázku registrovaných partnerstiev ešte neukončili, vrátia sa k nej v utorok 30. októbra. So svojím prejavom bude pokračovať kresťanský demokrat Marián Kvasnička a po ňom na vystúpenie čakajú ešte traja rečníci. Následne budú mať poslanci možnosť prihlásiť sa do rozpravy ústne.
Po skončení debaty by mala podľa dohody prísť trojica noviel zákona o priestupkoch. SDKÚ-DS chce napríklad znížiť vekovú hranicu zodpovednosti za priestupky z 15 na 14 rokov, OĽaNO chce zase rozšíriť pravidlá súčasného nočného pokoja aj na nedele a sviatky.

Predseda klubu KDH Pavol Hrušovský v rozprave k registrovaným partnerstvám žiadal zastaviť rokovanie o zákone, ktorým chce SaS zaviesť registrované partnerstvá.  „Tento návrh zákona je šialeným legislatívnym pokusom o nabúranie celého právneho systému, do ktorého vstupujete. Jeho schválením staviame na hlavu dôležitú časť nášho právneho ústavného poriadku, ktorý chráni manželstvo a rodinu,“ obrátil sa na liberálov v pléne Pavol Hrušovský.

www.ipolitika.sk

Kresťanskí demokrati liberálny návrh  nepodporia. „Je to hlúpy návrh,“ povedal Hrušovský. Zákon sa podľa neho snaží meniť to,  „čo tu stáročia uznávame my a naši predkovia.  Návrh ustanovuje nový právny inštitút pre súžitie osôb rovnakého pohlavia, chlapa s chlapom, ženy so ženou, a má za cieľ vymedziť pre takéto registrované spolužitie rovnaké práva a povinnosti ako pre právny inštitút manželstva. Registrované partnerstvo sa podľa návrhu stáva alternatívnou formou rodiny,“ vysvetlil  bývalý predseda NR SR.

Pre neho a jeho kolegov z klubu KDH je neprijateľné, aby sa doterajšie právne postavenie rodiny ako spolužitia muža a ženy stalo len jednou z foriem rodinného spolužitia.  „Takýto principiálny zásah do právneho postavenia klasickej rodiny nemôže byť pre nás prijateľný a chcem povedať, že klub KDH tento návrh zákona z týchto dôvodov podporiť nemôže. A nie je to z dôvodov ideologických, náboženských, ale z dôvodov zdravého rozumu,“ zdôraznil Hrušovský. Zároveň dal procedurálny návrh, aby sa o návrhu zákona ďalej nerokovalo.

Vystúpenie predsedu poslaneckého klubu KDH v NR SR počas rozpravy k predkladanému zákonu nájdete tu:
http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/91049/Hrusovsky_Pavol.html

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>