P. Frešo: I. Radičová by bola vážny kandidát na prezidenta SR

Freso-200x200-thumb www.ipolitika.sk

Ak by expremiérka Iveta Radičová prehodnotila svoje rozhodnutie nekandidovať za prezidentku vo voľbách 2014, určite by bola vážny kandidát. Pre TASR to dnes uviedol predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo.
Zdôraznil zároveň potrebu zhody opozičných strán na spoločnom kandidátovi. “Je dôležité, aby na kandidátovi bola zhoda všetkých opozičných strán a ponúkli sme spoločne takého kandidáta, ktorý má šancu získať si dôveru verejnosti,” povedal s tým, že o konkrétnych menách budú strany ešte hovoriť.

Strany Ľudovej platformy SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd považujú za najdôležitejšie, aby na verejnosti jasne zaznel odkaz, že tieto strany sú pripravené postaviť jedného spoločného kandidáta. Podľa Freša by sa na dohode mala podieľať aj SaS.

www.ipolitika.sk

Opozičné trio sa zhoduje, že šéf poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský by bol dobrý kandidát na prezidenta. Zároveň však zdôrazňuje, že táto otázka je ešte ďaleko od uzavretia a pri rokovaniach padajú aj iné mená. Strany sa zhodujú v tom, že pravica by mala postaviť takého kandidáta, ktorý bude schopný vo voľbách získať väčšinu.

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>