Opatrenia Ministerstva práce idú proti práci

Ivan-Stefanec-thumb www.ipolitika.sk

SDKÚ-DS presadzuje od nástupu vlády socialistov v parlamente zákony na podporu strednej vrstvy, aktívnych a pracovitých ľudí – aby tí, ktorí môžu pracovať a pracujú, ktorí sa snažia, starajú sa o svoje deti sa mali lepšie ako tí, ktorí pracovať môžu, ale nepracujú.  „Vláda socialistov robí od svojho nástupu presný opak: prichádza s opatreniami, ktoré tvorbu nových pracovných príležitostí znemožňujú, doslova prácu zo Slovenska vyháňajú,“ povedal podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR už po našom tlaku a tlaku verejnosti stiahlo dve s navrhovaných zmien, ktoré by znižovali kvalitu života na Slovensku:

  • daňový bonus študentov
  • zavedenie odvodov pre študentov

Ministerstvo práce naopak stále plánuje zaviesť :

  • zníženie príspevkov pre absolventskú prax
  • zrušenie dohôd pre nezamestnaných
  • obmedzenie príspevku pri založení živnosti o viac ako polovicu

Všetky tri tieto plánované opatrenia by síce štátu možno ušetrili pár eur, ale ešte viac by sťažili tvorbu nových pracovných miest – najmä pre mladých ľudí, dlhodobo nezamestnaných ľudí a zdravotne postihnutých. Podľa analýz expertov priamo ohrozujú pracovné miesta a jeho nové návrhy budú mať za následok ďalšie zhoršenie pružnosti pracovného trhu a nový nárast nezamestnanosti.

www.ipolitika.sk

„Vyzývame preto ministra Richtera, aby aj tieto svoje návrhy stiahol a aby už radšej nevymýšľal žiadne nové opatrenia,“ dodal Štefanec.
Všade v Európe sa snažia stimulovať pracovný trh tak, aby klesala nezamestnanosť,  len vláda socialistov ide v tomto všetko opačným smerom – cez zmeny v Zákonníku práce ruší pružnosť trhu práce, zhoršuje prostredie pre tvorbu nových pracovných miest, namiesto úspor rozhadzuje milióny na stimuly pre vybraných veľkopodnikateľov a oligarchov a hlavne ide zvyšovať dane.

Vláda socialistov zabíja ekonomiku a budúcnosť pre všetkých ľudí, ktorý chcú pracovať a zlepšovať si svoj život. „V rokoch 2002-2006, keď som bol ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny, Slovensku klesla nezamestnanosť z 18 percent pod 10 percent,“ vyhlásil predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník.  Podarilo sa to aj vďaka zákonom a normám, ktoré sa nám podarilo počas našej vlády podarilo presadiť.

Súčasné ministerstvo práce ide úplne opačným smerom – bráni tvorbe nových pracovných miest, čo spolu so zlou ekonomickou situáciou v EÚ spôsobí, že počet nezamestnaných bude rásť. Kaník ďalej dodáva, ženašimi alternatívnymi riešeniami sú: medzitrh práce pre dlhodobo nezamestnaných, nahradenie príspevku pri založení živnosti príspevkom pre prvého zamestnávateľa.

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>