Nedeľný predaj

www.ipolitika.sk

Strana Smer zmenila názor a upustila od zámeru zakázať predaj počas sviatkov. Ešte stále však nie je zrejmé, či odmietne aj zákaz nedeľného predaja. Strana SaS verí, že poslanci vládnej strany vezmú do úvahy nielen výpadok príjmov do štátneho rozpočtu vo výške viac ako 110 miliónov eur, ale predovšetkým skutočnosť, že zatvoriť v nedeľu obchody znamená, že by o prácu pripravili viac ako 4-tisíc ľudí.

„Oceňujem, že strana Smer upustila od zámeru zakázať predaj počas sviatkov a verím, že rovnaký postoj zaujme aj k podobne nezmyselnému zákazu predaja počas nedieľ. Takýto zákaz totiž považujem v demokratickej sekulárnej krajine za neprimeraný zásah do osobnej ako aj podnikateľskej slobody,“ povedala generálna manažérka SaS Jana Kiššová.

www.ipolitika.sk

Štatistiky dokazujú, že touto zmenou by boli najviac poškodení práve občania s nízkymi príjmami, kvalifikáciou a možnosťami uplatniť sa. „Takáto rana istoty by mohla mať pre mnohých z nich veľmi negatívny dopad,“ dodala Kiššová.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>