Navrhovaný rozpočet SaS nepodporí

sas-logo www.ipolitika.sk

Musíme skonštatovať, že v princípe správny cieľ ide vláda napĺňať nesprávnymi prostriedkami. Snaha o zníženie deficitu verejných financií je spredmetnená predovšetkým vo zvyšovaní daňovej a odvodovej záťaže firiem a domácností bez adekvátnych úspor na výdavkovej strane rozpočtu.

Hlavným konsolidačným zdrojom na strane príjmom je oslabenie druhého dôchodkového piliera, čo len podčiarkuje krátkozrakosť fiškálnej politiky súčasnej vlády.

Očakávania vlády na strane príjmov, ktoré sú spojené so zvyšovaním daní, odvodov a poplatkov, príjmov z dividend či splátok úverov pokladáme však za priveľmi optimistické.Na druhej strane jednopercentný pokles výdavkov oproti minulému roku (bez zahrnutia vplyvu eurofondov) za dôkaz toho, že vláda jednej strany nemá pripravený žiadny úsporný koncept, ktorý by fungovanie verejnej správy zlacnil bez vplyvu na kvalitu služieb.

www.ipolitika.sk

Verejná správa s celou svojou prezamestnanosťou, zlou organizáciou, prebytkom neefektívnych organizácii zostane prakticky nedotknutá.Týmito faktormi je ohrozený nielen rozpočtový cieľ na rok 2013, ale aj na roky nasledujúce.

SaS nemôže preto návrh štátneho rozpočtu v predloženej podobe podporiť.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>