Na spojenie sa opozície na Slovensku vyzval aj šéf EPP Martens

Snímka www.ipolitika.sk

Opozícia by mala mať v prezidentských voľbách jedného kandidáta a spolupracovať by mala aj v župných voľbách v roku 2013, skonštatoval predseda Európskej ľudovej strany (EĽS) Wilfried Martens po stretnutí s predsedom SDKÚ-DS Pavlom Frešom v Bruseli. Martens privítal užšiu spoluprácu troch pravicových strán na Slovensku, z toho SDKÚ-DS a KDH ako členovia Európskej ľudovej strany a Most-Híd ako žiadateľ o členstvo, nielen v rámci vnútropolitických záležitostí, ale aj na európskych témach, ktorých význam narastá. Predseda EĽS Martens  sa zaujímal tiež o nové vedenie SDKÚ-DS a jej postavenie po voľbách, pričom ho potešil nárast preferencií strany  v posledných prieskumoch.

www.ipolitika.sk

Šéf SDKÚ-DS Frešo sa spolu s europoslanciami Eduardom Kukanom a Petrom Šťastným stretol aj s predsedom frakcie Európskej ľudovej strany v Európskom parlamente Josephom Daulom.  Daul uvítal zmenu vo vedení SDKÚ-DS po neúspešných voľbách a vyjadril nádej na zlepšenie spolupráce medzi pravicovými stranami na Slovensku, najmä medzi SDKÚ-DS, KDH a stranou snažiacou sa o členstvo v EĽS – Most-Híd. Zaujímal sa tiež o dôsledky, ktoré prinesie dominantná vláda ľavice na Slovensku a poprial SDKÚ-DS nový štart, lebo je presvedčený, že len skúsené stredo-pravé strany vedia viesť krajinu dôsledne a vyviesť ju z hospodárskych problémov.

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>