Matej Martovič: Darček od vlády pre študentov. Čaká ich ťažký rok!

29-09-2012_06-40-34_thumb www.ipolitika.sk

Opatrenia vlády na konsolidáciu verejných financií neobišli ani študentov. Vláda chystá na študentov v novom roku bič.

 Budúci rok čaká študentov jeden z najťažších rokov, čo sa týka ich príjmov. Tento rok ako aj ostatné roky študenti neplatili odvody za prácu na dohodu. No na budúci rok už bude realita iná.
www.ipolitika.sk

 Okrem toho, že študenti budú platiť odvody, čaká nás ďalšia novinka z dielne vlády Róberta Fica. No naspäť k odvodom. Ak študent zarobí 200 €, zaplatí 7 % odvody z týchto 200 €, čo robí 14 € z jeho platu. Teda študent nezarobí 200 € ale iba 186 €. No to nie je všetko. Zamestnávateľ bude za zamestnanca(študenta) taktiež platiť odvody a to vo výške 22.80 %. Z 200 € teda zaplatí za zamestnanca 45,60 €. Pre zamestnávateľa je to dosť vysoká suma. Teraz je na mieste otázka. Oplatí sa zamestnávať študenta? Keď si zoberieme, koľko musí platiť zamestnávateľ za študenta, tak asi nie. Podľa mňa to študentom sťaží uplatniť sa na trhu práce počas štúdia a hľadanie brigády bude ťažšie ako doteraz. Vláda pripravuje aj ďalšiu ranu pre rodiny, ktorých dieťa študuje na vysokej škole. Chcú v mene konsolidácie verejných financií zrušiť takzvaný daňový bonus, čo činí mesačne 21 €. Pre niekoho malá suma, no pre niektoré rodiny dosť veľká. Podľa môjho názoru toto nie je vôbec sociálna politika, tú si predstavujem úplne ináč. No dostali sme sa v tomto štáte do štádia, kedy dávame štátu nemalé financie a od štátu už nedostávame pomaly nič, ak nie už nič.Okrem toho, že študenti budú platiť odvody, čaká nás ďalšia novinka z dielne vlády Róberta Fica. No naspäť k odvodom. Ak študent zarobí 200 €, zaplatí 7 % odvody z týchto 200 €, čo robí 14 € z jeho platu. Teda študent nezarobí 200 € ale iba 186 €. No to nie je všetko. Zamestnávateľ bude za zamestnanca(študenta) taktiež platiť odvody a to vo výške 22.80 %. Z 200 € teda zaplatí za zamestnanca 45,60 €. Pre zamestnávateľa je to dosť vysoká suma. Teraz je na mieste otázka. Oplatí sa zamestnávať študenta? Keď si zoberieme, koľko musí platiť zamestnávateľ za študenta, tak asi nie. Podľa mňa to študentom sťaží uplatniť sa na trhu práce počas štúdia a hľadanie brigády bude ťažšie ako doteraz. Vláda pripravuje aj ďalšiu ranu pre rodiny, ktorých dieťa študuje na vysokej škole. Chcú v mene konsolidácie verejných financií zrušiť takzvaný daňový bonus, čo činí mesačne 21 €. Pre niekoho malá suma, no pre niektoré rodiny dosť veľká. Podľa môjho názoru toto nie je vôbec sociálna politika, tú si predstavujem úplne ináč. No dostali sme sa v tomto štáte do štádia, kedy dávame štátu nemalé financie a od štátu už nedostávame pomaly nič, ak nie už nič.

Zdroj: http://www.nas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>