M. Frič: Aby sa stavebný zákon stal pomocníkom a nie protivníkom stavebníka

Fric_foto-WEB_Vyrez-330x290 www.ipolitika.sk

SNS chce ísť do budúcich volieb s návrhom novelizácie stavebného zákona. Začnime sa viac venovať malým a stredným podnikateľom a živnostníkom!

Čas prebudenia sa voličov zo sladkých predvolebných sľubov pomaly ale isto prichádza a na našej politickej scéne v blízkej budúcnosti nastane presúvanie sympatií voličov, a to nielen v náladách voči politickým stranám ako takým, ale aj z praktických životných podmienok, ktoré sa občana Slovenskej republiky dotýkajú dennodenne. Jedným zo základných pilierov nášho hospodárstva je aj stavebníctvo. Vplýva veľkou mierou na zamestnanosť a kúpyschopnosť nášho obyvateľstva. Musím však konštatovať, že situácia v stavebníctve v našej republike je neutešená. Týka sa to najmä stredných firiem (s menším počtom pracovníkov) a hlavne drobných podnikateľov a živnostníkov. V minulosti bol dobrý majster vo svojom remesle uznávaný a vážený. Dnes je to človek, ktorý zúfalo zápasí o prácu a je pod neustálym stresom z toho, či dostane za svoju odvedenú prácu zaplatené za 90 dní a niekedy aj dlhšie, čo je pre niektorých likvidačná doba. V stavebníctve podnikám 13 rokov a mám konkrétne skúsenosti z pôsobenia v tomto odvetví. Je nevyhnutné novelizovať stavebný zákon tak, aby sa stal pomocníkom a nie protivníkom stavebníka.

Zmena súčasného stavu vyžaduje:

1. Konečne eliminovať nepoctivé praktiky v obchodnom styku pomocou úprav platnej legislatívy. Je veľmi potrebné uzákoniť zákaz podnikania na obmedzenú dobu štatutárom firiem, ktorí podnikanie firmy ukončili bez toho, aby firma zaplatila svoje záväzky.

2. Je nevyhnutné zmeniť stavebný zákon napríklad v tom, aby kolaudácia stavby bola možná len po vysporiadaní všetkých pohľadávok investora voči stavebníkovi, aby sa zabránilo tomu, že investor skolaudovanú stavbu predá a drobným podnikateľom či živnostníkom nezostáva nič iné len súd (a to je pre nich pri dnešnej vymožiteľnosti práva u nás a dĺžky trvania súdnych procesov v stavebníctve tak odstrašujúce a mnohokrát im zostanú len oči pre plač). A to nehovorím o tom, že na začatie každého súdneho konania treba zložiť súdu poplatok 10% zo sumy, o ktorú sa stavebník súdi.

3. Treba prehodnotiť nezmyselné degradujúce kritérium najnižšej ceny pri verejnom obstarávaní.

4. Jednoznačne som za to, aby sa zvýšila úloha stavovských organizácií minimálne v tom, aby ich referencie uchádzačovi boli jedným z hodnotiacich kritérií. Bolo by dobré upraviť zákon tak, aby drobní podnikatelia a živnostníci mali priame zastúpenie v tripartite, aby mohli presadzovať svoje záujmy ako rovnocenná súčasť podnikateľskej obce.

www.ipolitika.sk

Terajší stav v stavebníctve môže vyhovovať tým bohatším a silnejším firmám, ktorým sa zdá, že netreba nič meniť, lebo im tento stav vyhovuje. Drobní podnikatelia, živnostníci nemajú také zázemie, aby spravodlivé zákony dokázali presadiť. V tripartite majú zastúpenie okrem odborárov len veľké podniky, ktoré si v prvom rade obhajujú svoje záujmy. Presadzovanie záujmov malých podnikateľov je znemožnené, na čo poukazuje aj Slovenský živnostenský zväz, ktorý argumentuje, že živnostníci, mikro firmy, malí podnikatelia (do 9 zamestnancov) tvoria vyše 90 % počtu všetkých podnikov Slovenska, na zamestnanosti majú podiel vyše 70 % a produkujú vyše 60 % HDP. A v tripartite zastúpenie nemajú!

Ďalej žiadame, aby sa vytvorili podmienky pre drobných stavebných podnikateľov, najmä v tom, aby sa mohli presadiť vo svojom regióne a neboli nútení túlať sa po svete, lebo doma ich ničí veľká konkurencia. V niektorých krajinách Európy je určený limit pre podiel malých podnikov na zákazkách hradených z verejných financií na 30 %. V súťažiach by sa malo zaviesť pravidlo, že najlacnejšie a najdrahšia ponuka sa zo súťaže vyradí. Na stavebnom trhu u nás sú firmy a spoločnosti získavajúce zákazky z verejných zdrojov s nereálne nízkymi cenami. Realita je však taká, že je to na úkor kvality práce a materiálu a takmer vždy nasleduje tlak na dodatkovanie. Prípadný rozdiel v cene je často ešte kompenzovaný nevyplatením alebo neúplným vyplatením subdodávateľov. Úpravou zákona by sa mala eliminovať aj taká nehoráznosť, keď bankrotujúca firma zavádza verejnosť tým, že ďalšiu firmu po bankrote predchádzajúcej nazvú jednoducho napríklad s prívlastkom IDM a už môžu vlastne podnikať ďalej dokonca pod pôvodným názvom firmy a všetci naokolo sa domnievajú, že firma expanduje a zakladá dalšie pobočky. Je toho veľa, čo treba riešiť a hlavne sa začať reálne viac venovať malým a stredným podnikateľom a živnostníkom. Pozdvihnúť voľakedy tak vážený živnostenský stav je istotne lepšia vízia, ako sa neustále zadlžovať pre nezodpovedné štáty európskej únie ktoré majú mnohonásobne vyššie mzdy ako sú u nás.

Obstojí ospravedlňovanie sa svojim občanom za to, že patríme do spoločnej Európy, keď Španielsko predlžuje výplatu podpory v nezamestnanosti o pol roka, teda nezamestnaní majú podporu dva a pol roka vo výške 400 €. Síce nevedia, odkiaľ na to zoberú, ale chcú zabrániť sociálnym nepokojom. Slovák má podporu v nezamestnanosti iba úbohého pol roka vo výške 50 percent hrubého platu. Potom dávku v hmotnej núdzi 60,50 € a žiadne sociálne nepokoje sa nekonajú. Aj preto sa zrejme skladáme na španielske banky z našich daní. Vo Francúzsku sa minimálna hodinová sadzba zvýši na 9,33 €. Slovák má minimálnu hodinovú mzdu 1,88 € a z nej ešte platí odvody! Nezdaniteľná čiastka v Grécku bola donedávna 1 000 € a dane platil málokto.

TREBA EŠTE NIEČO DODAŤ ?

Budem rád, vážení spoluobčania, ak budete na môj článok reagovať na e-mailovej adrese fric@sns.sk

Milan Frič
podpredseda SNS

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>