Koncesionárske poplatky ostávajú: Protestujeme!

sas www.ipolitika.sk

SaS ostro protestuje proti opätovnému zavedeniu koncesionárskych poplatkov osobitne v čase, keď vláda jednej strany ide vybrať z vreciek občanov viac peňazí cez dane a vyššie poplatky.

Služby, ktoré poskytuje RTVS, chápeme ako verejný statok a tomu má zodpovedať aj forma financovania. Ekonomicky najefektívnejšia je práve cez štátny rozpočet a limitovaný príjem z reklám. Koncesionárske poplatky sú nespravodlivé a náklady na ich manažovanie vrátane ich vymáhania vysoké.

www.ipolitika.sk

Tvrdenia, že cez koncesionárske poplatky sa vytvára aktívna účasť občanov na kontrole verejnoprávnych médií, pokladáme za pokrytecké. Vôbec nezodpovedajú doterajšej praxi. Prax je naopak taká, že verejnoprávne médiá v celej svojej ponovembrovej histórii sú kolbišťom na presadzovanie partikulárnych politických záujmov.

Obávame sa, že takáto politika zneužívania verejnoprávnych médií bude pokračovať aj naďalej, čím sa len posilňujú naše pochybnosti o zmysle ich existencie.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>