KDH odmieta koncesionárske poplatky pre ľudí bez signálu

www.ipolitika.sk

Občania, ktorí nemajú signál verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), by mali byť oslobodení od platenia koncesionárskych poplatkov. V pozmeňujúcom návrhu k novele zákona o úhrade za služby verejnosti poskytované RTVS to navrhol poslanec NR SR za KDH Ján Hudacký.

 Momentálne signál podľa jeho informácií pokrýva približne 95 % územia Slovenska a ide asi o 265 obcí, v ktorých občania Slovenska nemôžu služby RTVS využívať. „Prečo by mali platiť koncesionárske poplatky občania, ktorí služby RTVS nemôžu využívať vzhľadom na to, že nemajú signál,“ opýtal sa Hudacký. Navrhuje, aby sa oslobodenie od povinnosti platiť úhradu viazala na odberné miesto, nachádzajúce sa na území, ktoré nie je pokryté signálom. „Zodpovednosť za pokrytie signálom má vysielateľ, preto považujeme za spravodlivé, aby sa i takto vytváral ekonomický záujem vysielateľa zabezpečiť celoplošné pokrytie signálom televízneho vysielania,“ pripomenul podpredseda KDH. Ministrovi kultúry Marekovi Maďaričovi dal mapku s miestami, kde signál nie je.

www.ipolitika.sk

Predloženou právnou normou chce vláda Smeru-SD zachovať úhrady za rozhlas a televíziu. Takzvané koncesie by podľa v súčasnosti platného zákona mali od začiatku budúceho roka spolu so zmluvou so štátom zaniknúť a nahradiť ich mala priama dotácia zo štátneho rozpočtu. Výška koncesií sa meniť nemá, napríklad sadzba pre fyzickú osobu ostáva 4,64 eura mesačne.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>