Heinz Christian Strache, predseda rakúskej FPO: Pozdravné posolstvo straníckemu Snemu SNS

snslogo www.ipolitika.sk

Vážený pán predseda Ján SLOTA
Vážený pán prvý podpredseda Andrej DANKO
Milí priatelia zo Slovenskej národnej strany

Ako predseda Rakúskej strany slobody, dovoľujem si touto cestou popriať Vám k dnešnému snemu strany čo najsrdečnejšie pozdravy a šťastlivý priebeh.

Obzvlášť ma teší, že sa vzťahy našich strán v priebehu roka dobre vyvíjali. Verím , že tieto vzťahy budeme v budúcich rokoch plodne rozvíjať aj prostredníctvom spolupráce v Európskom parlamente. Predseda nášho parlamentného klubu Andreas Moelzer je už v kontakte s Vašim poslancom EU parlamentu pánom Paškom.

Som si vedomý, že situácia pre SNS v tomto období nie je ľahká. My poznáme túto situáciu. V roku 2005 sa náš bývalý predseda strany Jorg Heider spojil s establišmentom a spolu so všetkými ministrami a poslancami našej strany opustil Rakúsku stranu slobody a založil svoju novú stranu BZO. Mali sme len jedného poslanca a vo výskumoch verejnej mienky sme boli len na úrovni 4 percent. Pomocou dôslednej a veľmi tvrdej práce sa nám ale v posledných rokoch podarilo, že sme sa opäť stali veľkou a silnou stranou. Dnes máme stabilných 20 % a máme 40 poslancov.

www.ipolitika.sk

Som presvedčený , že aj Slovenskej národnej strane sa podarí opätovný návrat do parlamentu a že sa môže stať stabilnou silou na Slovensku. Predseda Slota položil pevné základy k takejto ceste. Pán Danko môže so svojim mladíckym elánom nanovo naštartovať a osloviť tak mnoho nových voličov. Slovensko potrebuje takú stranu, ako je SNS, ktorá bude dôsledne hájiť a zastupovať záujmy krajiny a jej občanov.

EURO dobrodružstvo, ktoré už stálo Slovákov a Rakúskych občanov mnoho peňazí, jasne ukázalo, že establišment EU vedie politiku zlým smerom. Neprináša nič iné, len chudobu, prisťahovalectvo, nezamestnanosť a kriminalitu. Nepotrebujeme centralizovať takúto politiku a moc v Bruseli a potrebujeme posilniť hodnotu národných štátov. Brusel sa nemôže stať Moskvou. Nedá sa to urobiť bez etablovaných národných strán. Pán Fico nasľuboval veľa, ale po voľbách si hneď ľahol do jednej postele s internacionálnymi socialistami. Slováci potrebujú silné zastúpenie svojich záujmov. Slováci potrebujú silnú Slovenskú národnú stranu.

Zdar Boh a všetko dobré do budúcnosti.

Heinz Christian Strache, FPO, predseda

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>