Eurposlankyňa Anna Záborská sa pýta Vysokej predstaviteľky EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Catheriny Ashtonovej na film o islame

europska_unia_vlajka_dreamstime_7 www.ipolitika.sk

Europoslankyňa Anna Záborská formou písomnej parlamentnej otázky požiadala Vysokú predstaviteľku EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Catherine Ashtonovú o vysvetlenie spoločného stanoviska k “výrobe filmu urážajúceho islam”.

Toto stanovisko podpísala Ashtonová v mene EÚ spolu s generálnym tajomníkom Organizácie pre islamskú spoluprácu, generálnym tajomníkom Arabskej ligy a predsedom Komisie Africkej únie 20. septembra tohto roku. Podľa slovenskej europoslankyne tým podpredsedníčka Európskej komisie prekročila svoju právomoc.

“EÚ sa bleskurýchle pripojila k stanovisku, ktoré odsudzuje jeden krátky, amatérsky natočený film za urážanie islamu.V mojej otázke na Komisiu sa preto pýtam pani Ashtonovej, kedy v mene EÚ odsúdila skutočné útoky na kresťanské náboženstvá. A či podnikla porovnateľné diplomatické kroky na pôde OSN s cieľom získať spoločné stanovisko, ktoré by odsúdilo prenasledovanie kresťanských menšín a zabíjania kresťanov, laikov aj kňazov, na Blízkom Východe. Som veľmi zvedavá na jej odpoveď, pretože ja si žiadnu takúto aktivitu nepamätám,” uviedla Anna Záborská, ktorá už na pôde Európskeho parlamentu opakovane žiadala vysokú komisárku Ashtonovú, aby v mene EÚ odsúdila prenasledovanie a zabíjanie kresťanov na Blízkom Východe.

www.ipolitika.sk

“Vidíme, ako sa množia prípady diskriminovania kresťanov v samotnej EÚ. Kým sa to nezmení, budeme ďalej svedkami toho, ako zahraničná politika EÚ dokáže rešpektovať islam, ale zostáva slepá k pošliapavaniu ľudských práv kresťanov vo svete,” dodala Záborská.

Aj preto sa v utorok 2.10.2012 na pôde Európskeho parlamentu uskutoční seminár pod názvom “Diskriminácia kresťanov v Európe”, na ktorom okrem pozvaných expertov vystúpi aj viacero europoslancov, medzi nimi aj Anna Záborská.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>