Členom Predsedníctva KDH sa stal Peter Lačný

www.ipolitika.sk

V meste Skalica v sobotu (20. októbra 2012) rokovala Rada KDH.Na programe mala viacero významných bodov, okrem iného aj dovolenie člena Predsedníctva KDH. Potom, čo potrebný počet hlasov nezískali Peter Muranský a Dušan Pekár, zvolili členovia Rady KDH za člena Predsedníctva KDH Petra Lačného, poslanca VÚC a člen Rady KDH za okres Banská Bystrica.

Rada KDH sa na svojom zasadnutí v Skalici okrem voľby člena Predsedníctva KDH zaoberala aj predstavením platformy poslanca NR SR Radoslava Procházku a aj prezidentskými voľbami. Potvrdila zámer hnutia ponúknuť občanom kandidáta pre voľby v roku 2014. Predsedu KDH Jána Figeľa poverila vedením politických rokovaní s cieľom úspešného výsledku v prezidentských voľbách nielen s lídrami Ľudovej platformy, ktorú tvoria KDH, SDKÚ-DS a Most–Híd. „Kresťanskodemokratické hnutie po takmer 20 rokoch začína práce na novom základnom programe, do ktorého môže svojím programovým dokumentom “Alfa” prispieť aj Radoslav Procházka.  KDH doteraz fungovalo na báze základného programu z roku 1993, ku ktorému sa vždy pridávali konkrétne volebné programy.  Tento program má v rukách Konzílium KDH, ktoré od augusta tohto roka formuje postupne príspevky s cieľom začiatkom budúceho roka prijať základné tézy veľkého programu hnutia pre Slovensko,” zdôraznil počas tlačovej konferencie po skončení Rady KDH líder kresťanských demokratov  Ján  Figeľ. Na margo Procházkovho dokumentu dodal, že víta každú rozumnú iniciatívu. „Zámer mať začiatkom budúceho roka základné východiská programu sa s týmto námetom, ale aj ďalšími, môže veľmi dobre spojiť,“ zdôraznil. Zároveň dodal, že podporuje zotrvanie Procházku v poslaneckom klube KDH.

www.ipolitika.sk

 Ako ďalej predseda hnutia uviedol, v KDH  existuje široká zhoda na názore, že vláda Smeru-SD nezostavila návrh štátneho rozpočtu na budúci rok dobre. Dopady opatrení vlády podľa neho zasiahnu v prvom rade strednú vrstvu a sociálne slabších, čo je v priamom rozpore s pôvodnými vyhláseniami Smeru-SD.  „Vláda nešetrí na sebe, ale bude oberať občanov o ich príjmy, či už ide o živnostníkov, podnikateľov, zamestnancov, dohodárov, čo ich nielen zaťaží, ale hlavne podniky to môže priviesť až do likvidácie,“prízvukoval Ján Figeľ.

Predseda KDH verejnosť informoval tiež o tom, že  „KDH začína prácu na novelizácii stanov, členom bola predstavená komisia na novelizáciu stanov.  Venovali sme pozornosť aj európskym záležitostiam. Potvrdzujeme postoj, že únia nepotrebuje byť superštátom, ale dobre zorganizovaným efektívnym spoločenstvom svojich členských krajín a ich občanov vo všetkých dimenziách, o ktorých je reč. A dnes je reč hlavne o eurozóne, o bankovej únii a fiškálnom pakte,“  uviedol Ján Figeľ.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>