Anna Belousovová a Oskar Dobrovodský sa obrátili na úrad ombudsmanky

04-10-2012_11-38-39_thumb www.ipolitika.sk

Predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť – naša strana a Oskar Dobrovodský (NaS-ns) sa obrátili na úradu ombudsmanky Jany Dubovcovej.

Anna Belousovová spolu s Oskarom Dobrovodským sa obrátili na úrad ombudsmanky. Tá bude preverovať, či úrady konali v prípade Oskara Dobrovodského v súlade zo zákonom. Verejný ochranca práv v rozsahu a spôsobom ustanoveným zákonom chráni základné práva a slobody fyzických osôb a právnických osôb v konaní pred orgánmi verejnej správy a ďalšími orgánmi verejnej moci, ak je ich konanie, rozhodovanie alebo nečinnosť v rozpore s právnym poriadkom.

Oskar Dobrovodský dal podnet ombudsmanke Jane Dubovcovej, aby prešetrila, či úrady využili všetky svoje kompetencie na riešenie tohto problému. Ombudsmanka bude prešetrovať ako samosprávu, tak aj políciu a okresný súd.

www.ipolitika.sk

Podnet ombudsmanke dala aj Anna Belouvovová a to vo veci prešetrenia Úradu práce, sociálny vecí a rodiny. Prešetrovať sa bude, či sociálne pracovníčky postupovali v súlade so zákonom, nakoľko Rómski rodičia vedľa Oskara Dobrovodského podľa Anny Belousovovej zanedbávajú výchovu maloletých a deti žijú v nevhodných životných podmienkach.

Zdroj: nas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>