Andrej Danko: Rozpočet nie na vyšších daniach a dávkach, ale na motivácii pracovať

A.-Danko-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 16. októbra 2012 – Rozpočet nie na vyšších daniach a dávkach, ale na motivácii pracovať:

1.Alibistický rozpočet
Slovenská národná strana považuje návrh štátneho rozpočtu na rok 2013 za alibistický, umelý, zaťažujúci občanov a firmy a zakladajúci ďalšie dlhy pre nové generácie. Taktiež odráža naivitu vlády, ktorá v čase prehlbujúcej sa krízy a klesajúcej spotreby očakáva vyššie príjmy z daní a odvodov. Práve ekonomická neistota a globálna nestabilita núti občanov viac šetriť ako míňať.

2. Pred krízou chráni práca
Motiváciou občana nesmie byť dávka v akejkoľvek podobe, ale práca. Vyššie dane a spoliehanie sa výlučne na systém štátnych príspevkov je cestou do pekla. Rozpočet je nespravodlivý nakoľko vyššími daňami a poplatkami berie financie občanom a firmám, pričom na fungovaní verejnej a štátnej správy nešetrí. Podpora súkromného sektora, podnikania a rozumné verejné investície sú nástrojom rastu.

www.ipolitika.sk

3. Vláda musí šetriť na sebe
Ak vláda zaťažuje občanov a firmy vyššími daňami, odvodmi a poplatkami, Slovenská národná strana trvá na radikálnom šetrení aj zo strany štátu. Je nehorázne, aby občania Slovenskej republiky platili rozmáhajúce sa bujnenie a rodinkárstvo členov strany SMER – Sociálna demokracia v štátnej a verejnej správe. V čase krízy zvyšovať verejné výdavky je nezmyselné.

4. Zamedziť únikom, podporiť výkonných
Slovenská národná strana odmieta zvyšovanie priamych daní. Šikovnosť a pracovitosť sa v rozumnej krajine nesmie trestať. Priestor vidí SNS v zlepšení výberu daní a v efektívnejšom zamedzení a exemplárnom postihovaní daňových únikov. Zvýšenie počtu firiem a podpora podnikania sú protipólom k vyšším daňovým sadzbám. Ako krajné a časovo limitované konsolidačné opatrenie vníma SNS rast nepriamych daní. Verejné výdavky musia byť prísne adresné a verejnosť by už vopred mala poznať aspoň odhad ich cielených efektov.

JUDr. Andrej Danko
Predseda SNS

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>