Ako Fico Kažimírovi naletel

fico2 www.ipolitika.sk

Nie je tomu tak dávno, ako nám SMER ťahal popod nos medové motúze istôt. Odkedy je pri moci, tak sa jeho predstaviteľom slovo ISTOTY zo slovníka vytráca.

Nahrádza ho slovo DANE. Vyvrcholilo to tým, keď pred pár dňami vláda schválila výrazné zvýšenie daní z príjmu zamestnávateľom z 19 na 23 percent. Ľahko sa však môže stať, že rozprávka o istotách sa kvôli tomu zmení na horor a ľudia aj o tých posledných pár istôt prídu.

http://www.youtube.com/watch?v=0YyihV0Vm9w&feature=player_detailpage

Rozumiem tomu, že Róbert Fico musel dodržať svoj predvolebný sľub, že zvýši dane zamestnancom zarábajúcim nad 3300 eur mesačne. Prečo ale ide ničiť zamestnávateľov drastickým zvýšením daní, tomu nerozumiem. Najpravdepodobnejšie sú dve vysvetlenia. Buď Róbert Fico nemá záujem o udržanie pracovných miest pre ľudí, alebo naletel ministrovi financií, ktorého prioritou nie sú ľudia, ale zvyšovanie daní.

Istotou pre nezamestnaných je, že sa im sťaží hľadanie nového miesta

Jedným z najvážnejších problémov na Slovensku je vysoká nezamestnanosť. Na Slovensku sa bije o jedno voľné pracovné miesto 62 nezamestnaných. Túžia si nájsť zamestnanie. Spolu armáda takmer 400 000 ľudí, ktorí sa často snažia uživiť svoje rodiny. Zvýšením daní pre zamestnávateľov im dáva Robert Fico jasne najavo, že buď mu na nich a na ich rodinách nezáleží alebo naletel ministrovi financií. Viacerí zamestnávatelia, už totiž ohlásili, že kvôli zvyšujúcim sa daniam nevytvoria na Slovensku budúci rok nové pracovné miesta. Slovensko s najvyššími daňami v rámci Vyšehradskej štvorky už pre nich totiž nebude zaujímavé. Radšej budú investovať a vytvárať pracovné miesta v okolitých krajinách.

www.ipolitika.sk

Istotou pre zamestnaných je strach o svoje miesto

Kvôli zvyšovaniu daní budú mať budúci rok zamestnanci strach o svoje miesto. Národná banka Slovenska upozornila ministra financií, že kvôli zvýšeniu daní hrozí presunutie výroby a teda aj zamestnanosti do iných štátov. On to však odignoroval. Možno to predsedovi vlády ani nepovedal a on mu naletel. Alebo je tu aj druhá možnosť. Povedal mu to a on nemá záujem zabezpečiť pracovné istoty pre 2 200 000 zamestnancov. To, čo si však náš premiér mohol všimnúť je, že jeho daňový vzor, Švédsko sa rozhodlo znížiť dane firmám od budúceho roka z 26,3 na 22 percent. Hlavným dôvodom je práve podpora zamestnanosti cez prilákanie firiem.

Aj napriek tomu, že Robert Fico už prestal hovoriť o istotách pre ľudí, tak je tu istá šanca, že tento krát len naletel svojmu ministrovi financií. Oveľa pravdepodobnejšie však je, že zvýšením daní milionárom, zakrýva ideologický útok na zamestnávateľov. Dopad na zamestnaných a nezamestnaných je mu pritom ukradnutý. A tak zazvonil zvonec a rozprávke o istotách od SMERu je definitívny koniec.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>