Ukazuje sa, že všetko čo hovorí Smer a P. Pollák, je čistá politika

Freso-200x200-thumb-thumb www.ipolitika.sk

Ukazuje sa, že všetko to, čo rozpráva vládny Smer-SD a splnomocnenec kabinetu pre rómske komunity Peter Pollák (OĽaNO), je čistá politika a zatiaľ žiadne reálne riešenia pre ľudí. Na tlačovej konferencii to vyhlásil líder SDKÚ-DS Pavol Frešo v reakcii na dnešné rozhodnutie parlamentu, ktorý odmietol búranie čiernych stavieb vyrastajúcich na cudzích pozemkoch, ako aj úpravu systému aktivačných príspevkov.

“Tieto dva zákony by stabilizovali situáciu, no boli sme odmietnutí koalíciou Smer-SD a Peter Pollák. Tieto návrhy sú plne kompatibilné s tým, k čomu sa táto malá koalície hlási, rozhodnutie však bolo čisto politické,” myslí si Frešo. Zároveň upozornil, že ak sa tejto problematiky nechopia politici, chytia sa toho extrémisti.

www.ipolitika.sk

Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník podotkol, že dnes bola možnosť niečo urobiť pre ľudí. “Politikárčenie zvíťazilo a tí, ktorí tieto zákony nepodporili, hodili záujmy ľudí za hlavu. Toto nebolo o politických stranách a politickom názore, je to problém, ktorý sa dotýka každého občana žijúceho v problémových regiónoch, ktorých počet narastá,” upozornil.

Na margo pripravovaného vládneho komplexného riešenia Kaník podotkol, že sa zatiaľ bude strácať čas. “Kým tzv. komplexné riešenie uzrie svetlo sveta, vznikne niekoľko stoviek čiernych stavieb, niekoľko desiatok ľudí príde o majetok a dostanú sa do neriešiteľných situácií,” avizoval.

SDKÚ-DS preto už na októbrovú schôdzu NR SR predkladá ďalšie návrhy zákonov, ktoré sa dotýkajú tejto témy. “Ak budú prijaté, zásadným spôsobom zmenia možnosti, ktoré súčasný právny systém má,” dodal Kaník s tým, že o podrobnostiach bude strana verejnosť informovať na budúci týždeň.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>